حاشیه زیان خالص سه درصد کاهش می‌یابد


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پتروشیمی آبادان صورت‌های مالی پیش‌بینی درآمد هر سهم منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ را در تاریخ ۱۶ مهرماه ۱۳۹۶ در سامانه کدال منتشر کرد.


بر اساس این اطلاعیه، درآمد حاصل از فروش شرکت از یک میلیون و ۷۶۵ هزار و ۵۰۹ میلیون ریال در انتهای اسفند ۱۳۹۵ به یک میلیون و ۹۵۵ هزار و ۴۱۷ میلیون ریال طبق پیش‌بینی‌های شرکت رسیده و این در حالی است که نسبت بهای تمام‌شده کالای فروش رفته سه درصد افزایش یافته است و از ۱۱۱ درصد به ۱۱۴ درصد رسیده است که معادل افزایش سه درصدی در زیان ناخالص شرکت است.


گزارش پیش‌بینی شرکت همچنین می‌گوید که درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری شرکت افزایش ۶ درصدی داشته و از یک درصد فروش شرکت در انتهای اسفند ۱۳۹۵ به ۷ درصد در انتهای اسفند ۱۳۹۶ در پیش‌بینی‌ها رسیده است و این رشد فزاینده توانسته است نه تنها افزایش سه درصدی زیان خالص شرکت را جبران کند، بلکه باعث کاهش ۴ درصد در زیان شرکت شده نسبت به ۱۳۹۵ شده است.


به این ترتیب با توجه به زیان‌ده بودن شرکت تاکنون و نیز معاف بودن از مالیات، حاشیه زیان خالص پس از مالیات شرکت از ۲۳ درصد به ۲۰ درصد رسیده است.


زیان خالص هر سهم پس از کسر مالیات با سرمایه ۶۳۰ میلیارد ریالی نیز از ۶۳۴ ریال به ۶۳۰ ریال در مدت مشابه رسیده است.


گفتنی است که تمامی مواد اولیه شرکت پتروشیمی آبادان که در تاریخ خردادماه ۱۳۹۶ معادل ۱۴۸ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال است، از داخل کشور تهیه می‌شود، اما حدود ۳۸ درصد از بازار فروش محصولات «شپترو» خارج از ایران است و این در حالی است که ۶۲ درصد تولیدات این شرکت در بازار داخلی به مصرف می‌رسد. 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *