×

تخلف باشگاه الاتحاد برای دریافت مجوز حرفه‌ای/ زنگ خطر برای ایران

 • کد نوشته: 3638
 • ۱۷ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده است تخلفاتی در مدارک باشگاه الاتحاد عربستان برای دریافت مجوز حرفه‌ای مشاهده کرده است.

  تخلف باشگاه الاتحاد برای دریافت مجوز حرفه‌ای/ زنگ خطر برای ایران
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از مهر، خبر امروز روزنامه الریاضیه عربستان تکان دهنده است. بر اساس این خبر، کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه نگاری با کمیته صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های عربستانی اعلام کرده تخلفاتی در مدارک باشگاه الاتحاد عربستان مشاهده شده است.


  در ادامه گزارش روزنامه الریاضیه به نقل از محمد السلیم رئیس کمیته مجوز حرفه‌ای لیگ عربستان آمده است: «کنفدراسیون فوتبال آسیا تخلفاتی را در پرونده اعطای مجوز به باشگاه الاتحاد، مشاهده کرد ما را در جریان این امر قرار داد و ما هم فوری به فدراسیون فوتبال عربستان ابلاغ کردیم.»


  این خبر از آن جهت اهمیت دارد که باشگاه های ایرانی هم در گیر و دار ارسال مدارک مورد نیاز به کنفدراسیون فوتبال آسیا و تسویه حساب بدهی‌های سابق خود هستند و هر آن امکان دارد این اتفاق هم برای باشگاه‌های ایرانی رخ دهد.


  محمد السلیم مجازات و تنبیه برای فدراسیون فوتبال عربستان و باشگاه الاتحاد را به این خاطر رد کرد و گفت: «تا الان و تا زمانی که صحت مدارک برای AFC قطعی نشود، مجازاتی در کار نخواهد بود.»


  وی همچنین زمان اعلام نهایی رای AFC را اعلام کرد: تا پایان هفته جاری یا حداکثر تا اواسط هفته بعد گزارشی منتشر می‌شود که نشان می‌دهد باشگاه بر اساس معیارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا مجوز حرفه ای می گیرد یا خیر.


  این مقام مسئول در فوتبال عربستان یادآور شده است که سهمیه عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در صورت قطعی شدن صعود الهلال به فینال لیگ قهرمانان آسیا سه و نیم سهمیه باقی می ماند.


  در پایان گزارش روزنامه الریاضیه آمده است: کمیته انضباطی کنفدارسیون فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۶ فدراسیون فوتبال عربستان را به دلیل صدور مجوز غیرقانونی برای تیم های الاهلی و النصر جهت مشارکت در لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۵، ۱۵۰ هزار دلار جریمه کرد. پس از برداشته شدن گام‌های اصلاحی از سوی فدراسیون فوتبال عربستان از سال ۲۰۱۵، کنفدارسیون فوتبال آسیا ۱۰۰ هزار دلار از جریمه درنظر گرفته شده را به مدت دو سال به حالت تلعیق درآورد.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *