×

توقف کاهش قیمت نفت

 • کد نوشته: 3862
 • ۱۷ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، قیمت‌های نفت که جمعه گذشته ۲ درصد کاهش پیدا کرده بودند، روز دوشنبه ثابت ماندند؛ چون از یک سو، تعداد دکل‌های فعال حفاری آمریکا ۲ واحد کاهش یافت و از سوی دیگر، احتمال می‌رود عربستان سعودی برای حمایت از بازار تولید خود را افزایش ندهد.

  توقف کاهش قیمت نفت
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از ایرنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در ساعت ۰۷:۰۲ امروز به وقت گرینویچ در بازار نایمکس این کشور به بهای ۴۹ دلار و ۳۸ سنت در هر بشکه معامله شد که در مقایسه با آخرین قیمت جمعه گذشته تنها ۹ سنت افزایش دارد.


  هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز در ساعت یاد شده در بازار لندن به قیمت ۵۵ دلار و ۶۲ سنت معامله شد که نسبت به جمعه گذشته تغییری ندارد.


  قیمت نفت خام آمریکا جمعه گذشته با ۲ درصد کاهش بار دیگر به سطوح کمتر از ۵۰ دلار در هر بشکه برگشت، اما فعالان بازار نفت به رویترز گفتند، گزارش مربوط به کاهش شمار دکل‌های فعال حفاری آمریکا مانع ادامه این کاهش در صبح امروز شد. 


  بنا به اعلام شرکت نفتی بین المللی بیکر هیوز آمریکا، تعداد دکل های فعال حفاری این کشور هفته گذشته با ۲ واحد کاهش به ۷۴۸ دکل رسید.


  تحلیلگران همچنین معتقدند، تعهد عربستان سعودی به حمایت از بازار با خودداری از افزایش تولید ممکن است مانع کاهش بیشتر قیمت های نفت شود.


  به گزارش ایرنا، دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) عصر دیروز (یکشنبه) اعلام کرد، تولیدکنندگان نفت برای بازگرداندن تعادل به بازار به موفقیت نزدیک می شوند، اما ممکن است تداوم این پیشرفت نیازمند برداشتن گام های بیشتری باشد. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *