×

تمهیدات ویژه‌ای پیش بینی کردیم

 • کد نوشته: 3891
 • ۱۸ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • اربعین حسینی نزدیک است و سالانه میلیون‌ها نفر برای رسیدن به مراسم عزاداری در کربلا خود را پیاده و سواره به مرزها می‌رساندند و این نیزمند درنظر گرفتن اجرای زیرساخت ویژه است. سردار فتحی‌زاده در خصوص تمهیدات انجام شده در مرزها گفت: اولویت اصلی ما تامین امنیت زوار است. ما در ابعاد مختلف در شهرهای مبدا تمهیدات ویژه‌ای پیش بینی کرده‌ایم، در مسیر نیز تمهیدات امنیتی و حل مشکلات ترافیک انجام می‌شود در مرزها تمهیدات تسهیل ورود و خروج را انجام داده ایم. فرماندهان استان‌ها هم پشتیبان هستند.

  تمهیدات ویژه‌ای پیش بینی کردیم
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس، سردار فتحی زاده رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد اربعین درباره الزامی بودن داشتن گذرنامه در اربعین گفت: برای سفرهای خارجی داشتن گذرنامه الزامی بوده و نداشتن گذرنامه غیرقانونی است. برای سفر به عراق داشتن ویزای معتبر نیز الزامی بوده و برابر تفاهم نامه امضا شده ما نیز نمی‌توانیم اجازه عبور از مرز بدون ویزا و گذرنامه را بدهیم.


  وی افزود: امسال طرف عراقی تاکید کرده است که گذر از مرز باید با دقت انجام شود و بدون داشتن گذرنامه و ویزا امکان عبور از مرز امکان پذیر نیست و تاکید دارد که مقررات جدی اجرا شود. همه تسهیلات را دو کشور فراهم کرده‌اند تا مردم از ظرفیت‌ها استفاده کنند.


  سردار فتحی زاده درباره تمهیدات در مرزها گفت: اولویت اصلی ما تامین امنیت زوار است. ما در ابعاد مختلف در شهرهای مبدا تمهیدات ویژه‌ای پیش بینی کرده‌ایم، در مسیر نیز تمهیدات امنیتی و حل مشکلات ترافیک انجام می‌شود در مرزها تمهیدات تسهیل ورود و خروج را انجام داده ایم. فرماندهان استان‌ها هم پشتیبان هستند.


  وی افزود: چگونگی عبور و مرور در مرزهای ۴گانه برنامه‌ریزی شده است.  مرز خسروی هم امسال بازگشایی می شود. بعضی زیرساخت‌های سال گذشته که ناقص مانده بود و ایمن سازی جاده‌ها در دستور کار است و نظارت‌ها به صورت جدی انجام می‌شود. پروژه‌های زیرساخت‌های آماده سازی اربعین چندساله است، که امسال نیز به طور کامل انجام  نشده، اما نسبت به سال گذشته پیشرفت‌هایی داشته‌ایم. زیرساخت‌های پارکینگ‌ها در حال انجام است و پلیس نظارت جدی دارد. پارکینگ‌های شخصی نیز در مرزها ساماندهی شده است تا  مردم بتوانند به زوار خدمات رسانی کنند.


  رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد اربعین در ادامه گفت: اساسا اجازه تردد خودروی شخصی تا نقطه صفر مرزی داده نمی‌شود، اما رانندگان می‌توانند در جایگاهایی که پیش بینی شده است، وسیله نقلیه خود را پارک کنند و ادامه مسیر را با اتوبوس‌هایی که قرار داده‌ایم طی کنند. به دلیل حجم زیاد خودرو مرزها کشش ندارد بنابراین توصیه می شود با وسایل نقلیه عمومی سفر را انجام دهند بعد از اتوبوس های مستقر در مرزها استفاده کنند.


  رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد اربعین درباره ویزای گروهی گفت: امسال براساس تفاهم‌نامه و تمهیدات برای سهولت کار زوار ویزا و گذرنامه انفرادی صادر می‌ شود.  از زورا نیز درخواست می‌شود از نزدیک ترین مرز به  محل زندگی استفاده کنند و براساس تعیین سامانه سماح توصیه موکد است، که مرزی که در سامانه برای هر فرد مشخص می شود تردد فقط از آن مرز انجام شود.


  سردار فتحی زاده در پایان درباره تردد اتباع بیگانه نیز گفت: اتباع بیگانه از مرز شلمچه باید عبور کنند، اتباع غیر ایرانی مقیم ایران نیز که دفترچه قانونی دارند با ویزای قانونی می توانند سفر کنند.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *