×

بنز آمد

 • کد نوشته: 1219
 • ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • ۲۱ شهریور یک قرارداد تجاری بین شرکت ایران خودرو و شرکت مرسدس بنز در زمینه فروش و خدمات پس از فروش خودروهای تجاری در مقر اصلی مرسدس بنز امضا شد.

  بنز آمد
 • به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، امروز سه شنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۶  براساس اظهارات شرکت ایران خودرو ، قراردادی میان شرکت ایران خودرو دیزل به نمایندگی از گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت مرسدس بنز، در مقر اصلی مرسدس بنز به امضا رسید.


  در امضای این قرارداد علی ماجدی سفیر ایران در آلمان، محسن صالحی نیا معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، هاشم یکه‌زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و جمعی از مدیران ارشد دو شرکت حضور داشتند.


  مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در این مراسم ضمن اشاره به قرارداد با شرکت بنز برای تولید و فروش محصول سواری  با ابراز خرسندی گفت: امیدوار است که همکاری این دو شرکت در خصوص تفاهمنامه سال گذشته به همین صورت پیگیری شود.


  قراردادی که امروز منتشر شد شامل ایجاد شرکت مشترک در حوزه فروش و خدمات پس از فروش خودروهای تجاری است. ایران خودرو از این پس به صورت انحصاری مسئولیت فروش محصولات تجاری مرسدس بنز را بر عهده خواهد داشت.


  همچنین شرکت دوم که قرارداد آن در ماه آینده نهایی می‌شود، مسئولیت تولید را برعهده دارد و نسل فعلی و آینده کامیون آکتروس از جمله تولیدات این شرکت خواهد بود.


  نسل فعلی آکتروس تا سال ۲۰۱۹ تولید شده و نسل جدید این کامیون نیز از سال ۲۰۱۹ به بعد بر اساس استانداردهای روز اروپا تولید خواهد شد. در فاز بعدی نیز خط تولیدی جدید دیگری پیش بینی شده است.


  بر اساس برنامه، ساخت داخل شرکت مشترک تولیدی در سال نخست به ۲۰ درصد خواهد رسید و این میزان در صورت صرفه اقتصادی می تواند به ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کند.


  براساس این گزارش نیازسنجی و تولید محصولات جدید و جایگزینی با محصولات فعلی نیز در برنامه شرکت مشترک تولیدی ایران خودرو و دایملر آلمان پیش‌بینی شده است.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *