هر کاری آمریکایی‌ها بکنند ما هم پاسخ متقابل را با قدرت خواهیم داد


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، علی اکبر ولایتی پس از دیدار صبح امروز(سه شنبه)با عدنان محمود سفیر سوریه در تهران در جمع خبرنگاران حاضر و  در پاسخ به سئوالی در خصوص اعمال تحریم‌ها علیه سپاه گفت: حرف تازه ای نیست. آنها بدانند که سپاه نماینده مردم ایران در کل جبهه مقاومت در برابر زیاده‌ خواهی و توسعه طلبی آمریکایی‌ها، اسرائیلی ها و اذناب آنها در منطقه است.


وی ادامه داد: سپاه استوانه مقاومت در ایران و منطقه بوده و بی تردید اگر تعلیمات و مشورت های سپاه نبود امروز بر عراق و سوریه حاکم شده بودند، بنابراین آمریکایی‌ها که حامیان اصلی داعش و تروریست ها هستند از دست سپاه ناراحت هستند اما آنها کوچکتر از آن هستند که بخواهند علیه سپاه کار کنند، چرا که مردم ایران در حمایت از تمایت ارضی کشور، نظام جمهوری اسلامی و هویت ایرانی و اعتقاد  اسلامی متحد هستند و سپاه نماد این موارد است. مخالفت با سپاه به منزله مخالفت با ملت ایران است.


مشاور مقام معظم رهبری در خصوص خروج آمریکا از برجام و موضوع ایران در قبال آن تاکید کرد: اینکه آنها می‌خواهند در قبال برجام چه کاری بکنند، اختیار تعهد آمریکایی‌ها به دست فردی غیر قابل پیش‌بینی که منطقی بر رفتارش حاکم نیست به ضرر آمریکایی‌ها است. برای ایران که توانمندی‌های خود را در عرصه‌های مختلف و صلح و مقاومت نشان داده تمامی گزینه‌ها متقابلا روی میز است. هرکاری آنها بکنند ما هم پاسخ متقابل را با قدرت خواهیم داد و برعهده اعضای ۱+۵ است تا آمریکا را وادار کنند که دست از این بی منطقی و سرکشی در برابر مقرارت بین المللی  بردارد زیرا آمریکا در دهه‌های گذشته آبروی خود را از دست داده و هم اکنون ته مانده آبروی آمریکا از دست خواهد رفت و دنیا به آنها اعتماد نخواهد کرد.


وی ادامه داد: این فقدان اعتماد بزرگترین ضرری است که آمریکایی‌ها می‌کنند و لازم است جلوی این افسار گریختگی رییس‌جمهورشان را بگیرند.


ولایتی در پاسخ به سئوالی در خصوص عملیات مشترک ایران، ترکیه و روسیه در ادلب خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از تروریست ها در ادلب جمع شده اند. از مناطق دیگر رانده شده و در این منطقه گرد هم آمدند برای نظارت بر آنها تصمیم گرفتند که این سه کشور مراقب این گروهها باشند.


وی درخصوص برگزاری جلسه هیُئت نظارت بر برجام گفت: امروز بعدظهر جلسه برگزار و نتیجه آن متعاقبا اعلام خواهد شد.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *