اگر با استراتژی جدید ترامپ درباره ایران مخالفید از دولت بروید


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از واشنگتن اگزمینر، تام کاتن سناتور جمهوری‌خواه نماینده ایالت آرکانزاس اعلام کرد کسانی که با ترامپ در خصوص استراتژی جدید او در برابر ایران مخالفند از سمت خود استعفا بدهند.


او در فایل صوتی که روز دوشنبه منتشر شد، عنوان کرد «وقتی که شما اعضای کابینه هستید، وقتی مشاوران ارشد در کاخ سفید هستید،؛ و زمانی که ترامپ راست می‌گوید، باید به او کمک کنید تا به اهدافش برسد و تفکرش را عملی کند. وقتی شما فکر می‌کنید که رئیس‌جمهور اشتباه می‌کند وظیفه دارید بهترین راه‌حل را به او ارائه دهید تا بتواند به روش دیگری به این مسئله فکر کند. ممکن است بتوانید این کار را انجام بدهید، اما وقتی می‌گوید نه و می‌خواهم به روش خودم این کار را انجام دهم، بنابراین حضور شما در کابینه محلی از اعراب ندارد و باید از سمت خود استعفا کنید».


جمیز متیز  وزیر دفاع و رکس تیلرسون وزیر امور خارجه هردو از عدم تأیید پای‌بندی ایران به برجام ناراضی هستند و عقیده دارند که ترامپ باید همچنان در توافق هسته‌ای بماند.


تام کاتن یکی از مشاورانی است که در باب استراتژی جدید علیه ایران به ترامپ مشاوره داده است، عنوان کرد تیلرسون و متیز اگر با این استراتژی موافق نیستند بهتر است بروند.


او خطاب به تیلرسون و جیمز متیز گفت: «آنها خوب می‌دانند که رئیس‌جمهور نیستند و ترامپ رئیس جمهور است. کار آنها مشاوره است و کار رئیس‌جمهور تصمیم‌گیری است. کار آنها این است که بهترین شواهد، دلایل و تفکر را ارائه دهند تا او بتواند تصمیم‌گیری کند. اما ترامپ است که تصمیم‌گیری می‌کند  و آنها باید اجرایی کنند».


این سناتور جمهوری‌خواه ایالت آرکانزاس ادامه داد: «ما هیچ وزیر امور خارجه و وزیر دفاعی نداریم که این تصمیمات را بگیرند، ما رئیس جمهور را انتخاب می‌کنیم که به صورت دموکراتیک مسئول است و تصمیم‌گیری می‌کند».


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *