×

توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کنید

 • کد نوشته: 4008
 • ۱۸ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • کمپین بین‌المللی نابودی سلاح‌های هسته‌ای در مقر سازمان ملل از ترامپ خواست که از هرگونه تنش و درگیری جدید پرهیز کند و توافق هسته‌ای ایران و با قدرت‌های را حفظ کند.

  توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کنید
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از دویچه ماله فارسی، بئاتریس فین، مدیر کمپین بین‌المللی نابودی سلاح‌های هسته‌ای روز دوشنبه (۱۷ مهر/ ۹ اکتبر – به وقت محلی) در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک خواست که رئیس جمهوری آمریکا توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کند. او تاکید کرد که هیچ مدرکی دال بر تخلف ایران از توافق هسته‌ای وجود ندارد. برنده جایزه صلح نوبل از ترامپ خواست از هرگونه تنش و درگیری جدید پرهیز کند.


  دولت آمریکا باید هر ۹۰ روز گزارشی از پایبندی یا عدم پایبندی ایران به برجام را به کنگره ایالات متحده ارائه کند تا بر مبنای آن درباره ادامه لغو و تعلیق تحریم‌های هسته‌ای یا اعمال مجدد آنها تصمیم‌گیری شود.


  دونالد ترامپ (۵ اکتبر/ ۱۳ مهر) در دیدار با وزیر دفاع و فرماندهان نظامی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که ایران به “روح توافق هسته‌ای” پایبند نیست.


  ترامپ تا روز یکشنبه (۱۵ اکتبر/۲۳ مهر) مهلت دارد در گزارش خود به کنگره درباره پایبندی ایران به توافق هسته‌ای موضع‌گیری کند. روزنامه واشنگتن‌پست و مجله پولتیکو به نقل از مقام‌های آگاه در کاخ سفید نوشته‌اند که ترامپ پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تائید نخواهد کرد. در چنین حالتی کنگره آمریکا ۶۰ روز مهلت دارد درباره ادامه تعلیق تحریم‌ها علیه تهران یا اعمال مجدد آنها تصمیم‌گیری کند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *