سمات فرابورسی شد…


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از روابط عمومی سمات، نماد شرکت سپرده گذاری مرکزی به استناد دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس و موافقت هیات پذیرش این شرکت روز ۲۱ شهریورماه در فهرست تابلوی الف شرکت فرابورس قرار گرفت.


امیدنامه شرکت سپرده گذاری مرکزی در بخش اوراق بهادار پذیرفته شده فرابورس قابل مشاهده است و صورت‌های مالی و سایر اطلاعات این شرکت از طریق شبکه کدال در دسترس همگان قرار دارد.


شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با شعار “تضمین امنیت و کارآمدی بازار اوراق بهادار ایران” پنجم دی ۱۳۸۴ به ثبت رسید تا نهاد جدیدی در بازار سرمایه ایران متولد شود.


این شرکت از طریق توسعه و بهینه سازی ساز و کار تسویه معاملات اوراق بهادار با تمرکز بر افزایش کارایی، کاهش ریسک و کاهش هزینه های پایاپای و تسویه وجوه معاملات فعالیت خود را آغاز کرد و به عنوان یکی از ارکان مهم بازار سرمایه مسئول ثبت و نگهداری انتقال و مالکیت اوراق بهادار و صدور کد سهامداری بوده و تمام اوراق بهادار قابل معامله در بورس‌ها و داد و ستد سهام شرکت‌های سهامی عام خارج از بورس و نیز تسویه وجوه، دریافت‌ها و پرداخت‌های کارگزاران را انجام می دهد.


سمات در سال های اخیر با افزایش خدمات خود به ذینفعان بازار سرمایه از طریق افزایش خدمات در تالار سعدی، تشکیل مرکز تماس، همکاری با دفاتر پیشخوان دولت و راه اندازی سامانه های  مختلف توانسته است نقش بسزایی در تسهیل فرآیند امور سهامداران و فعالان این بازار ایفا کند.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *