×

مقصد سیف و کرباسیان واشنگتن

 • کد نوشته: 4065
 • ۱۹ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی ایران برای شرکت در اجلاس پاییزه صندوق بین الملل پول و بانک جهانی تهران را به مقصد واشنگتن ترک کردند.

  مقصد سیف و کرباسیان واشنگتن
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از ایرنا، اجلاس پاییزه صندوق بین المللی پول از دوشنبه گذشته ( ۱۷ مهر ماه) در شهر واشنگتن آغاز شده است و تا ۱۵ اکتبر ( ۲۳ مهر) ادامه دارد.


  مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی مسئولت هیات ایرانی اعزامی به این اجلاس را بر عهده دارند؛ محمد خزاعی رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران و حسین میرشجاعیان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد از اعضای هیات اعزامی ایران به شمار می روند.


  گفت و گو با مسئولان اقتصادی و بانک های مرکزی کشورهای عضو صندوق بین المللی پول و بانک جهانی و نیز رایزنی با مسئولان این دو نهاد مالی وابسته به سازمان ملل در برنامه هیات اعزامی ایران گنجانده شده است.


  اجلاس مشترک بانک جهانی و صندوق بین المللی پول دو بار در سال یکی در فصل بهار و دیگری در پاییز برگزار می شود و محملی برای بررسی چشم انداز اقتصاد جهان در سال های پیش رو است.


  در این راستا صندوق بین المللی پول امروز (چهارشنبه) گزارش چشم انداز خود درباره آینده اقتصاد ایران را منتشر کرد که بر اساس آن پیش بینی شده نرخ رشد تولید ناخالص داخلی واقعی (Real GDP) کشورمان با یک روند صعودی از ۳.۵ درصد در سال جاری میلادی به ترتیب به ۳.۸ و ۴.۱ درصد در سال ای ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ میلادی برسد.


  همچنین این صندوق پیش بینی کرد که نرخ تورم کشورمان در سال های ۲۰۱۸ با اندکی کاهش به ۱۰.۱ درصد می رسد و در سال ۲۰۲۲ بار دیگر تک رقمی شده و به ۸.۷ درصد کاهش می یابد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *