×

سفارش خرید ۴۰۰ هزار تنی جو و ذرت ایران به سد تحریم بانکی خورد

 • کد نوشته: 1240
 • ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • تجار اروپایی گفتند، شرکت دولتی وارد کننده غذای دام ایران در جریان یک مناقصه بین المللی برای خرید ۴۰۰ هزار تن جو و ذرت نتوانسته هیچ گونه غلاتی خریداری کند.

  سفارش خرید ۴۰۰ هزار تنی جو و ذرت ایران به سد تحریم بانکی خورد
 • به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از رویترز، تجار اروپایی گفتند، شرکت دولتی وارد کننده غذای دام ایران در جریان یک مناقصه بین المللی برای خرید ۲۰۰ هزار تن جوی دامی و ۲۰۰ هزار تن ذرت که مهلت شرکت در آن روز دوشنبه به اتمام رسید، نتوانسته هیچ گونه غلاتی خریداری کند.


  ایران قصد داشت این حجم از غذای دام را در قالب ۳ محموله در محدوده های زمانی ۱۵ تا ۳۰ سپتامبر، اول تا ۱۵ اکتبر و ۱۶ تا ۳۱ اکتبر خریداری کند.


  یک تاجر بازار غلات در این باره گفت: «من فکر نمی کنم پیشنهادی در این مناقصه مطرح شده باشد و دلیل اصلی آن دشواری های تقاضا از سوی ایران است، زیرا بانک های بین المللی تمایلی به تامین مالی معاملات مرتبط با این کشور ندارند.»


  وی افزود: «هرچند تحریم های بین المللی علیه ایران تا حد زیادی برچیده شده، اما هنوز بی میلی بانک های بین المللی برای همکاری با ایران در شکل صدور اوراق تضمین قراردادها دیده می شود.»


  انتظار می رود در طی هفته های آتی ایران یک مناقصه جدید برای خرید جو و ذرت برگزار کند.


  این تاجر افزود: «من شک دارم که مناقصه جدید هم موفق باشد، مگر اینکه شرایط در نظر گرفته شده برای صدور اوراق تضمین قراردادها برداشته شود.»


  شرکت دولتی وارد کننده غذای دام ایران در طی سال های اخیر خرید غلات چندانی نداشته است. این شرکت بعد از برجام و لغو تحریم ها، مجددا فعالیت خود در بازار بین المللی غلات را افزایش داده است.


  این گزارش حاکی است، این شرکت در ماه جولای نیز نتوانسته بود در قالب یک مناقصه ۲۰۰ هزار تن ذرت و ۲۰۰ هزار تن جو خریداری نماید.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *