×

تحت هیچ شرایطی ایران را ترک نمی‌کنیم

 • کد نوشته: 4107
 • ۱۹ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • مدیرعامل شرکت خودروسازی رنو گفت: هر اتفاقی که در ۱۵ اکتبر آینده (۲۳ مهرماه) بیفتد، این شرکت نه تنها ایران را ترک نخواهد کرد، بلکه برای تداوم حضور در ایران برنامه ریزی بلندمدت و جدی دارد.

  تحت هیچ شرایطی ایران را ترک نمی‌کنیم
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” یه نقل از  از ایرنا، دولت آمریکا به موجب قوانین داخلی این کشور باید هر ۹۰ روز یکبار گزارشی درباره پایبندی ایران به تعهداتش در برجام تقدیم کنگره این کشور کند که رکس تیلرسون در سمت وزیر خارجه آمریکا در دو گزارش در ماه‌های آوریل (اسفند – فروردین ) و جولای (تیر – مرداد) تاییدیه مربوط به این توافق هسته‌ای را صادر کرده است. 


  اما موعد گزارش بعدی دولت آمریکا ۱۵ اکتبر (۲۳ مهرماه) است و در این تاریخ بر اساس قانون وضع‌شده در کنگره ، رییس‌جمهور ملزم است پایبندی ایران به برجام را تایید کند یا نکند.


  در همین رابطه، اما مدیرعامل گروه خودروسازی رنو در ایران با اشاره به برنامه‌های میان مدت این گروه با تاکید بر اهمیت بازار ایران تاکید کرد که رنو ایران را ترک نخواهد کرد و برای این کشور برنامه ریزی بلندمدت و جدی دارد.


  به گفته کارلوس گون، سال گذشته رنو بهترین عملکرد خود را از ابتدای حضور بی وقفه خود در ایران از سال ۲۰۰۴ تجربه کرد و رکورد تولید و فروش را شکست و در ۹ ماهه سال ۲۰۱۷ نیز رکوردهای جدیدی از تولید و فروش به ثبت رسیده است.


  مطابق این برنامه ۶ ساله، درآمد سالیانه رنو به بیش از ۷۰ میلیارد یورو خواهد رسید و در پایان ۶ سال حاشیه عملیاتی این شرکت بیش از هفت درصد خواهد بود.


  برپایه این گزارش، رنو پیش بینی کرده که فروش خودرو در پایان این برنامه ۶ ساله، به پنج میلیون دستگاه در سال خواهد رسید. گسترش سبد محصولات از جمله خودروهای تجاری سبک، خودروهای برقی و خودروهای خاص منطقه ای، از برنامه های دیگر این شرکت است.


  همچنین شنبه گذشته سفیر جمهوری چک در تهران در آیین امضای قرارداد همکاری صنعتی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و وزارت صنعت و تجارت جمهوری چک نیز خاطر نشان کرده بود که هر اتفاقی که در ۱۵ اکتبر برابر با ۲۳ مهر ( تایید و یا رد برجام توسط ترامپ) بیفتد، تصمیم جمهوری چک مشخص است و هیچ تغییری در آن رخ نخواهد داد.


  استفانک چومبا  تصریح کرد: دولت چک معتقد است که این کشور همراه با جامعه جهانی از برجام حمایت خواهد کرد و اگر اختلافی هم باشد آن را حل کرده و راهی بجز برجام نمی شناسیم.


  سفیر جمهوری چک در تهران تاکید کرد: فرصت ها و زمینه های زیادی برای توسعه مراودات و همکاری های بین ۲ کشور و همچنین با جامعه جهانی موجود است و باید با احترام گذاشتن به برجام، به توسعه این همکاری ها پرداخت.


  سخنگوی دولت نیز در این باره نیز گفت: اکنون یک طرف ادعایی را مطرح کرده که به دنبال زمینه سازی برای خروج از برجام است و از طرف دیگر کشورهای چین، روسیه و اتحادیه اروپا در جهت ابقاء و استمرار برجام هستند و اظهار نظرهایی را نیز داشته اند.


  محمدباقر نوبخت همچنین افزود: بنابراین بی جهت سخنان ترامپ را تقویت نکنیم و این گونه مواضع که از سوی یک فرد گرفته شده را موضع جهان تلقی نکنیم و تلاش کنیم زمینه را در جهت اتحاد همه کشورها نسبت به استمرار برجام آماده کنیم.


  نقش ایران در برنامه های رنو


  مطابق برنامه اعلام شده، رنو سرمایه گذاری ویژه ای به روی دو کشور استراتژیک در منطقه AMI (آفریقا، خاورمیانه، ایران و هند) یعنی ایران و هند کرده است.


  به طور خاص در ایران، تولید خودروهای رنو در این برنامه ۶ ساله به بیش از ۲۵۰ هزار خودرو در سال خواهد رسید. همچنین ۱۵۰ هزار دستگاه به ظرفیت تولید خودروهای رنو در ایران افزوده خواهد شد.


  رنو در طول این ۶ سال علاوه بر معرفی محصولات جدید شبکه توزیع خاص رنو را به بهترین شکل در ایران راه اندازی و توسعه خواهد داد، به طوری که به سهم بازار بیش از ۱۵ درصد دست یابد.


  محصولات رنو در ایران که از ابتدای تولید صدرنشین ارزیابی های کیفی بودند، در سال ۲۰۱۷ اغلب چهار ستاره کیفی را از آن خود کردند.


  بر اساس آخرین گزارش سازمان بازرسی کیفیت ساندرو، ساندرو استپ وی و تندر۹۰ اتومات، پارس تندر و تندر۹۰ پلاس دارای چهار ستاره و تندر۹۰ دستی و تندر۹۰ پیکاپ سه ستاره کسب کرده اند.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *