×

پیش بینی ثبت رکورد ۸ میلیون تنی صادرات فولاد تا پایان سال

 • کد نوشته: 4109
 • ۱۹ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • رییس هیأت عامل ایمیدرو پیش بینی کرد که تا پایان امسال صادرات فولاد با ثبت رکورد به ۷ تا ۸ میلیون تن برسد.

  پیش بینی ثبت رکورد ۸ میلیون تنی صادرات فولاد تا پایان سال
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از ایمیدرو،‌ مهدی کرباسیان در نشست با هیأت رییسه انجمن علمی مهندسی متالورژی و مواد ایران، تصریح کرد: در نیمه نخست سال ۹۶، در بخش فولاد از نظر وزنی، صادرات خوبی صورت گرفت و در این مدت، ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد صادر شد که با ادامه این روند، پیش بینی می شود تا پایان سال با رکورد جدید، رقم صادرات به ۷ تا ۸ میلیون تن برسد.


  رییس هیات عامل ایمیدرو به برنامه ۵۵ میلیون تنی فولاد تا چشم انداز ۱۴۰۴ اشاره کرد و گفت: در این برنامه، حدود ۱۵ میلیون تن صادرات فولاد دیده شده است و باید تلاش کنیم به صادراتی با ارزش افزوده بالاتر برسیم و از نظر فناوری، عقب ماندگی ها را جبران کنیم.


  کرباسیان ادامه داد: همچنین باید میزان مصرف سرانه فولاد در کشور را از حدود ۲۳۸ کیلوگرم به ۳۵۰ کیلوگرم برسانیم تا کشور در مسیر توسعه قرار گیرد که در این زمینه دست اندرکاران فولاد می توانند کمک کنند.


  وی در ادامه گفت: با سیاست جلوگیری از خام فروشی، در ۶ ماهه نخست امسال، در تولید کنسانتره آهن، ۲۱ درصد، گندله ۲۵ درصد و آهن اسفنجی ۱۲ درصد رشد داشته ایم که با بهره برداری از کارخانه های جدید به ویژه در بخش آهن اسفنجی، این رقم ها بیشتر می شود.


  کرباسیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سیاست دولت و ایمیدرو، حمایت از بخش خصوصی در جهت ارتقای فناوری و علم از طریق انجمن ها است، گفت: ایمیدرو در سال های اخیر همکاری خوبی با انجمن های معدنی و صنایع معدنی برقرار کرده است که از جمله این انجمن ها، انجمن مهندسی متالورژی و مواد ایران است که با حمایت های ویژه ای که از آن صورت گرفته، هر سال نسبت به قبل، کیفیت اجرای کنفرانس مهندسی متالورژی و مواد را ارتقا داده است.


  رییس هیأت عامل ایمیدرو ادامه داد: ایمیدرو در این کنفرانس ها به عنوان مشارک یا همکار بوده است. علاوه بر این، همکاری هایی در زمینه تحقیقاتی وجود دارد.


  کرباسیان با اشاره به اینکه صنعت فولاد در دنیا از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در سال ۲۰۱۶ میلادی از ۲ هزار میلیارد دلار تجارت بخش معدن و صنایع معدنی، حدود ۴۵ درصد به زنجیره صنعت فولاد اختصاص یافته، گفت: این صنعت در کشور ما از امتیازاتی همچون وجود معادن غنی سنگ آهن و زغال سنگ، و نیز انرژی فراوان برخوردار است.


  وی ادامه داد: با توجه به اینکه به میزان کافی کار اکتشافی انجام نشده بود، برنامه ۲۵۰ هزار کیلومتر مربعی را شروع کردیم که نتایخ خوب آن تا پایان سال ۹۶ یا اوایل ۹۷ مشخص خواهد شد و امیدواریم یک کار جهشی در بخش معدن و صنایع معدنی شروع کنیم.


  رییس هیأت عامل ایمیدرو در پایان گفت: با توجه به عقب ماندگی در حوزه فناوری، باید تلاش کنیم با کمک دانشگاه تهران و دیگر دانشگاه ها در این زمینه کار کنیم و برگزاری کنفرانس های تخصصی به انتقال فناوری منجر شود.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *