×

ازدواج روزانه بیش از ۲۰ هزار دختر کم سن در جهان

 • کد نوشته: 4139
 • ۱۹ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • ازدواج زیر سن قانونی، در بسیاری از کشورها به دلایل آسیبهایی که از لحاظ روانی، فرهنگی و اقتصادی به آن کشورها تحمیل می‌کند ممنوع شده و این در حالی است که بر اساس تحقیقات جدیدی که توسط صندوق نجات کودک و بانک جهانی منتشر شده است، روزانه بیش از ۲۰ هزار کودک دختر کم سن و سال به شکل غیر قانونی، ازدواج می‌کنند.

  ازدواج روزانه بیش از ۲۰ هزار دختر کم سن در جهان
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس، بر اساس تحقیقات جدیدی که توسط صندوق نجات کودک و بانک جهانی منتشر شده است، روزانه بیش از ۲۰ هزار کودک دختر که زیر سنّ قانونی ازدواج هستند، به شکل غیر قانونی ازدواج می‌کنند. 


  بر اساس آمار این دو سازمان در سال تقریبا ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دختر زیر سنّ قانونی در جهان ازدواج می‌کنند و این در حالیست که به علت نبود هیچ قانون حمایت‌کننده‌ای، ۱۰۰ میلیون دختر دیگر در معرض خطر هستند.


  بعضی از این کشورها به دلیل اهمیت این فاجعه سعی کرده‌اند تا با روش‌هایی مانع “ازدواج کودکان” شوند؛ آنها با منع ازدواج زیر سنّ قانونی برای دختران، حضور در دادگاه و رضایت والدین سعی بر کاهش آمار این حادثه دارند ولی واقعیت این است که هیچ کدام از این اقدامات نمی‌تواند به اندازه‌ای که لازم است، مؤثر باشد.


  آمار و ارقام نشان می‌دهد، دو سوم تمام ازدواج‌های کودکان، زیر سنّ قانونی صورت می‌گیرد؛ سنت ازدواج در سن پایین در برخی از فرهنگ‌ها ریشه‌دار است و همین موضوع باعث عدم توفیق دولت‌ها در ریشه‌کن کردن ازدواج زیر سنّ قانونی شده است؛ از طرف دیگری اقدامات ضعیف دولتی به این امر دامن می‌زند.


  مسئول سیاست‌گذاری صندوق نجات کودک، ادامه تحصیل را بهترین راه برای رشد سالم دختران و بالا رفتن توانایی آنان در تأمین معیشت خود می‌داند. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *