بسته خبری هفته سوم مهر


در ادامه بحث تأسیس بانک اسلامی


جزئیات دیگری از طرح تأسیس بانک اسلامی


سید عباس موسویان اندیشمند فقه اقتصادی و عضو شورای فقهی بانک مرکزی پش از این از طراحی بانکی خبر داد که بر اساس عقود مبادله‌ای مانند مرابحه، سلف، خرید دین، اجاره به شرط تملیک و … – به ارائه خدمات بپردازد و علاوه بر آن به سپرده‌گذار و تسهیلات سود ثابت بدهد؛ اما سؤال اساسی این است که آیا چنین چیزی ممکن است؟!


 


 


تهیه صورت های مالی نمونه IFRS موسسات بیمه در دو ماه آینده


تهیه صورت های مالی نمونه موسسات بیمه براساس استانداردهای حسابداری ملی و گزارشگری مالی بین المللی (IFRS) در دو ماه آینده نهایی می شود.


 


بانک آینده خبر داد


منتقل نشدن هیچ یک از سپرده های تعاونی افضل توس به بانک آینده


بانک آینده اعلام کرد: از دو ماه گذشته تاکنون که مدیریت دارایی ها و بدهی های تعاونی اعتبار افضل توس به این بانک واگذار شده، هیچ یک از سپرده های این تعاونی به بانک آینده منتقل نشده و همه پرداخت ها از محل منابع بانک بوده است.


 


نماینده مجلس:


بانک مرکزی تنها مرجع در خصوص اعلام موسسات مجاز و غیر مجاز است


ساری گفت:بانک مرکزی بارها به طور رسمی و در سایت خود بانکها و موسساتی که مجاز به فعالیت هستند را اعلام کرده و با توجه به اینکه در قانون این بانکها و موسسات زیر نظر دولت و بانک مرکزی فعالیت می کنند نباید هیچ ابهامی در مورد فعالیت آنها به وجود آورد


 


مدیرعامل بانک مسکن:


بازدهی مسکن ۴۵ درصد است


مدیرعامل بانک مسکن از برنامه‌ریزی به منظور تامین مالی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی تا افق ۱۴۰۰ خبر داد.


 


بررسی صنعت بانکی نشان داد؛


بانک صادرات صدرنشین گروه بانکی در بورس


بانک صادرات با اختصاص حدود ۲۰ درصد از کل ارزش بازار سهام بانکی در بورس اوراق بهادار، بزرگترین بانک حاضر در بازار سرمایه کشور است.


 


معاون سیف ؛


نظام جدید کارمزد هنوز نهایی نشده است


معاون فناوری‌های نوین بانک‌مرکزی درباره استقرار نظام جدید کارمزد گفت: جلسات زیادی در این خصوص برگزار شده اما هنوز تصمیمی قطعی اتخاذ نشده؛ ضمن اینکه ارسال نامه برای جلوگیری از التهاب بازار بوده است


 


تسهیلات گیرندگان “کاسپین” جریمه می‌شوند؟


گیرندگان تسهیلات از تعاونی‌های کاسپین با وجود مراجعه برای پرداخت اقساط با عدم دریافت از سوی شعب مواجه می‌شوند. این ابهام اکنون وجود دارد که با عادی شدن روال موسسه و آغاز دریافت اقساط آیا جریمه دیرکرد به آنها تعلق خواهد گرفت و یا در سودهای پرداختی تغییر ایجاد می‌شود؟ موضوعی که هنوز پاسخ دقیق و روشنی از سوی کاسپین برای آن وجود ندارد.


 


مدیرعامل مرکز فابا در آستانه نمایشگاه تراکنش


نمایشگاهی برای بانکداری دیجیتال


حضور ۱۲ شرکت خارجی ۵۸ شرکت داخلی در سومین نمایشگاه تراکنش قطعی شد.


 


آمار چک‌های برگشتی تیرماه


۱۳ هزار میلیارد تومان چک برگشت خورد


چک‌های برگشتی تا ۱.۵ میلیون فقره از مجموع چک‌های مورد مبادله را تشکیل داده‌اند که با رشد ۲.۱ درصدی همراه بود. مجموعه چک‌های برگشتی رقمی حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان را در تیرماه تشکیل داده که کاهش ۵.۶ درصدی دارد.


 


 


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *