افزایش سرمایه گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت در بورس


به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد”، این جلسه با حضور شاپور محمدی رئیس بازار سرمایه، ندیمی بوشهری معاون بانک و بیمه وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیر عامل بانک ملی، صادرات، تجارت، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات و مسکن برای ادامه حمایت بانک‌ها از بازار سرمایه برگزار شد.


 در نتیجه این جلسه آمده است که صندوق‌های با درآمد ثابت بزرگ بانک‌ها هم چنان تا سقف ۵درصد دارایی خود، نسبت به خرید سهام ادامه دهند و بانک‌ها هم به نسبت واحدهای خود در صندوق توسعه بازار را افزایش دهند تا این صندوق بتواند به حمایت های خود از سهام ادامه دهد.


حسین خزلی خرازی که به عنوان مدیر صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی در این جلسه حضور داشت در خصوص تصمیم‌گیری جدید برای صندوق‌های با درآمد ثابت گفت: بانک کشاورزی و صندوق یکم برای کمک به بازار سرمایه، حمایت خود را از این گونه تصمیم ها اعلام می‌کند.


وی ادامه داد:  نظر همه حاضرین این جلسه در مورد مواضع شب گذشته ترامپ این بود که وی لفاظی کرده و با توجه به گزارش های سازمان ملل از فعالیت هسته ایی ایران و حمایت اروپا و…، برنامه ایی برای اقدام عملی علیه ایران ندارد و نمی تواند هم داشته باشد.


به گفته خزلی ، بانک کشاورزی امروز ۲۰ میلیارد تومان برای خرید واحدهای صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی را واریز کرد و قرار است دیگر بانک ها هم بزودی اقدام کنند.


وی ادامه داد: خوشبختانه پیش بینی های برخی کارشناسان و فعالان از ریزش قیمت سهام و رشد ارز بعد از اعلام عدم پایبندی ترامپ به برجام ، محقق نشد و امروز در برابر رشد قیمت سهام و شاخص بورس ، بازار ارز هم واکنشی به این موضوع نشان نداد  و حتی از قیمت دلار کاسته شد.


وی تاکید کرد: به عنوان یک فعال بازار سرمایه، آنچه این جلسه را دارای اهمیت ویژه کرد تصمیم سریع و درست مسئولان وزارت اقتصاد و سازمان بورس و بانک ها در حمایت عملی از بورس و بازار سهام بود که اتفاق مبارکی است.


 


 


 


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *