نگران تحریم‌ها علیه ایران نباشید، هر چه می‌توانید از تهران پول بگیرید


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از انتخاب، روزنامه دیلی‌میل نوشت: رییس‌جمهور آمریکا به همتای فرانسوی خود و نخست وزیر انگلیس گفته است که هر چه می‌توانید از تهران پول بگیرید و نگران تحریم‌هایی که ممکن است آمریکا علیه ایران وضع کند، نباشید.


به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی‌میل، رییس جمهور دونالد ترامپ به متحدان آمریکا در اروپا گفت که نگران تحریم‌های خصمانه‌ای که آمریکا ممکن است علیه ایران وضع کند، نباشند.


در واقع ترامپ گفت که به ترزامی نخست وزیر انگلیس و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به آنها گفته است: هر چقدر می‌توانید از تهران پول بگیرید.


وی افزود: امانوئل به من زنگ زد و با من صحبت. من به او گفتم، امانوئل،‌ آنها (ایران) تاکنون نیز پول زیادی به رنو داده‌اند. این پول را بگیرید و لذت ببرید.


به نوشته دیلی میل، رنو در ماه اوت پس از آنکه یک سری تحریم‌های جدید واشنگتن علیه تهران وضع شد، قراردادی چندین میلیون دلاری در زمینه خودرو با ایران منعقد کرد. این قرارداد که حدود ۷۸۰ میلیون دلار ارزش دارد، با اجرای توافق هسته‌ای مانعی برای آن وجود ندارد، اما اگر کنگره تصمیم به بازگرداندن تحریم‌های تهران بگیرد، می‌تواند نقض قوانین آمریکا باشد.


دونالد ترامپ روز جمعه با اعلام اینکه پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تایید نمی‌کند، راه را برای اقدام کنگره باز کرد. طبق قانون آمریکا کنگره ۶۰ روز فرصت دارد درباره بازگرداندن تحریم‌های مرتبط هسته‌ای علیه ایران که به موجب توافق رفع شده بودند، تصمیم‌گیری کند. گزینه دیگری هم وجود دارد که دولت بیشتر به دنبال آن است، اینکه اگر ایران محدودیت‌هایی را که هنوز جزئیاتش مشخص نشده، زیر پا بگذارد تحریم‌های ایران به طور خودکار بازگردد. ترامپ تاکنون قانونگذاران را ترغیب به نابود کردن توافق از طریق بازگرداندن تحریم‌ها نکرده است. به نظر می‌آید که خود نیز باور ندارد چنین اتفاقی روی خواهد داد.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *