×

یک هزار و ۳۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی مرداد ماه

 • کد نوشته: 4331
 • ۲۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • بانک مرکزی میزان نقدینگی در مردادماه سال جاری را بیش از یک هزار و ۳۶۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد که نسبت به اسفندماه سال گذشته ۹.۰ درصد رشد داشته است.

  یک هزار و ۳۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی مرداد ماه
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد ، بانک مرکزی با انتشار گزیده آمارهای اقتصادی در مردادماه سال جاری، حجم نقدینگی را بیش از هزار و ۳۶۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد که نسبت به اسفندماه سال گذشته، ۹.۰ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴.۳ درصد افزایش نشان می دهد.


  حجم پول در این دوره به ۱۶۵۷.۸ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به مردادماه سال گذشته ۱۲.۴ و نسبت به اسفندماه سال گذشته ۱.۷ درصد رشد یافته است.


  میزان شبه پول در گزیده های آماری منتشر شده در مردادماه سال جاری به ۱۲۰۰۴.۸ هزار میلیارد ریال رسیده است که نسبت به اسفندماه گذشته ۱۰.۱ درصد رشد داشته است.


  بانک مرکزی، بدهی بخش غیردولتی را ۹۷۳۶.۹ هزار میلیارد ریال اعلام کرده است که به نسبت اسفندماه سال گذشته ۶.۱ و به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۲۲.۱ درصد افزایش نشان می دهد.


  بر اساس این گزارش، میزان دارایی های خارجی سیستم بانکی در مردادماه امسال ۶۰۵۵.۲ هزار میلیارد ریال اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۰ درصد افزایش یافته است.


  در عین حال، بدهی بخش دولتی در دوره مورد بررسی ۲۳۳۶.۸ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مردادماه سال ۹۵ به میزان ۱۶.۷ درصد رشد نشان می دهد.


  خلاصه دارایی ها و بدهی های بانک مرکزی


  جداول گزیده های آماری منتشر شده نشان می دهد که دارایی های خارجی بانک مرکزی در مردادماه سال جاری به ۳۵۱۰.۸ هزار میلیارد ریال رسیده که افزایشی ۳.۴ درصدی نسبت به اسفندماه ۱۳۹۵ داشته است؛ این رقم در مقایسه با مردادماه ۹۵ نیز ۳.۱ درصد افزایش یافته است.


  میزان اسکناس و مسکوک در اختیار بانک مرکزی در مردادماه ۹۶، ۷۳.۵ هزار میلیارد ریال اعلام شد که نسبت به اسفندماه ۴۶.۷ درصد و نسبت به مرداد سال گذشته ۲۴.۴ درصد رشد نشان می دهد.


  بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی در مردادماه رقم ۶۲۰.۷ هزار میلیارد ریال را نشان می دهد که نسبت به اسفندماه گذشته ۷.۷ درصد رشد داشته است.


  بدهی بانک ها به بانک مرکزی در مردادماه سال جاری ۱۱۰۳.۹ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به اسفندماه سال گذشته ۱۰.۷ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰.۲ درصد افزایش یافته است.


  میزان سپرده بانک ها و موسسات اعتباری نزد بانک مرکزی در مردادماه سال جاری به رقم ۱۴۳۳.۶ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به اسفندماه ۹.۲ درصد و نسبت به مرداد سال گذشته ۲۲.۰ درصد افزایش نشان می دهد.


  سپرده های بخش دولتی نزد بانک مرکزی در مردادماه رقم ۳۸۵.۷ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به اسفند سال گذشته ۳.۳ و نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۱۶.۵ درصد رشد یافته است.


  همچنین براساس این گزارش، میزان بدهی های ارزی بانک مرکزی در مردادماه ۱۶۳۳.۴ هزار میلیارد ریال بوده است که نسبت به اسفند سال قبل، ۱۱.۲ و نسبت به مردادماه سال گذشته ۵.۰ درصد افزایش یافته است.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *