×

دولت از بین المللی شدن بازار سرمایه حمایت می کند

 • کد نوشته: 4394
 • ۲۳ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • نهاوندیان گفت: طبعا بازار بورس کالا نیز می تواند با توجه به ظرفیت هایی که دارد حضور خود را در بازارهای بین المللی طراحی و گسترش دهد.

  دولت از بین المللی شدن بازار سرمایه حمایت می کند
 • نهاوندیان در ادامه افزود: طبعا بازار بورس کالا نیز می تواند با توجه به ظرفیت هایی که دارد حضور خود را در بازارهای بین المللی طراحی و گسترش دهد. 


  به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از روابط عمومی بورس کالا، معاون اقتصادی رئیس جمهور امروز در همایش تجارت ایران و عراق در پاسخ به این سوال در رابطه با توسعه تجارت ایران و عراق با استفاده ظرفیت های بازار سرمایه به خصوص بورس کالای ایران پاسخ داد: در سیاست های دولت در بازار سرمایه، ارتباطات بین المللی هم دیده شده است، منتهی در این زمینه باید گام به گام و مرحله به مرحله پیش رفت.


  محمد نهاوندیان افزود: خوشبختانه با ثبات کلی که در شاخص های اقتصاد کلان ایران پیدا شده و با رشد مستمری که مجموعه اقتصاد ایران طی دو سال گذشته نشان داده است اگر چه برخی از این بخش ها همچنان جای رشد دارد، اما در مجموع اقتصاد کشور در سال گذشته بالاترین نرخ رشد جهانی را تجربه کرد؛ این ها علامت هایی است که در بازارهای بین المللی هم نسبت به سرمایه گذاری در ایران علاقه ایجاد می کند. 


  نهاوندیان در ادامه افزود: طبعا بازار بورس کالا نیز می تواند با توجه به ظرفیت هایی که دارد حضور خود را در بازارهای بین المللی طراحی و گسترش دهد. 


  وی تاکید کرد: ما در سال های گذشته یک یا دو مورد عرضه اوراق بهادار ایران در بازارهای بین المللی را تجربه کرده ایم که مورد استقبال قرار گرفت اما باز هم تاکید می کنم برنامه ریزی دقیق می تواند ما را به اهدافمان نزدیک تر کند.


  معاون اقتصادی رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که با توجه به ظرفیت های صادراتی بورس کالا آیا این بازار مالی می تواند با بورس عراق ارتباط تجاری برقرار کند،افزود: عراق می تواند نزدیک ترین و مناسب ترین شریک تجاری ایران باشد که در ارتباطات بین بورسی لازم است ساختارهای اداری و اقتصادی کاملا در جای خودش قرار بگیرد و هماهنگ باشد که این مهم امکان پذیر است؛ در این میان حتما باید با انجام اقداماتی اعتماد بیشتری میان تجار و فعالان اقتصادی دو کشور جلب کرد و گام به گام به سمت جلو حرکت کرد لذا در این زمینه طبعا غیر از همکاری های بخش دولتی، بخش خصوصی هر دو کشور نیز می تواند نقش موثری داشته باشد که اتاق مشترک ایران و عراق در این حوزه اصلی ترین بازیگر خواهد بود.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *