ورود موج سرما به شمال کشور / وزش باد شدید در پایتخت


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد » به نقل از فارس، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی،‌ از روز دوشنبه بعدازظهر با نفوذ سامانه بارشی ابتدا برای استان‌های واقع در شمال غرب و به‌تدریج سواحل دریای خزر ابرناکی، رگبار، رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.


‌همچنین روز سه‌شنبه به علت مستقر شدن سامانه بارشی بر روی شمال کشور،‌ برای مناطق شمالی استان‌های شمال غرب، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز و شمال شرق بارش به صورت رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید، کاهش محسوس دما به اندازه ۶ تا ۱۲ د‌رجه به ویژه برای نوار شمالی کشور پیش‌بینی شده است.


از بعد از ظهر دوشنبه و روز سه‌شنبه برای استان‌های تهران، قزوین‌، زنجان، قم‌، سمنان و شمال استان‌های اصفهان و مرکزی، شرق استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی و شمال سیستان‌‌و‌ بلوچستان وزش باد شدید و گاهی گردوخاک رخ خواهد داد.


در اواخر وقت روز دوشنبه و روز سه‌شنبه ‌شدت بارش در سواحل دریای خزر، به ویژه استان‌های گیلان و مازندران، منجر به آبگرفتگی معابر شهری و سیلابی شدن مسیل‌ها خواهد شد؛ روز سه شنبه دریای خزر مواج ‌است.


از اواخر وقت دوشنبه با نفوذ جریان‌های شمالی در استان‌های گیلان‌، مازندران‌، اردبیل‌، ارتفاعات آذربایجان شرقی و روز سه‌شنبه در شرق مازندران‌، گلستان و شمال خراسان شمالی، رگبار باران گاهی رعد برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود که انتظار می‌رود پیامد آن آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی‌شدن مسیل‌ها در مناطق یاد شده باشد.


‌روز سه شنبه کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۲ درجه در نوار شمالی کشور پیش بینی می‌شود؛ دریای خزر‌ روزهای دوشنبه و سه‌شنبه مواج پیش بینی می‌شود‌ از این رو توصیه می‌شود شناورهای سبک و تفریحی احتیاط لازم را به‌کار گیرند.  


آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری و وزش باد در بعدازظهر وزش باد شدید اوایل شب افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۴ و ۱۶ درجه خواهد بود.


اهواز فردا با بیشینه دمای ۳۷ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای منفی ۳ درجه و ارومیه با کمینه دمای منفی‌ یک‌ درجه‌،‌ سردترین مراکز استان هستند.


میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی‌ تا ۱۴ مهرماه سال جاری ۵.۸ میلی‌‌متر ثبت شد. بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۲ میلی‌متر بود‌.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *