انتشار یک هزار میلیارد ریال صکوک مرابحه


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از سمات، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه از موافقت اصولی تامین مالی شرکت کرمان موتور(سهامی خاص) به مبلغ یک هزار میلیارد ریال از طریق انتشار صکوک مرابحه در بازار سرمایه خبر داد.


غلامرضا ابوترابی مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه ، افزود: سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی انتشار صکوک مرابحه شرکت کرمان موتور (سهامی خاص) را به ارزش یک هزار میلیارد ریال برای خرید مواد و قطعات مورد نیاز برای تولید خودرو صادر کرد.


وی اظهار داشت: این اوراق ۲ ساله، با نرخ سود ۱۸ درصد و به صورت با نام از طریق شرکت فرابورس ایران عرضه خواهد شد و ناشر این اوراق شرکت واسط مالی فروردین سوم(با مسئولیت محدود) است.


ابوترابی درخصوص دیگر ارکان انتشار این اوراق گفت : ضامن صکوک مرابحه کرمان موتور، بانک آینده است. شرکت تامین سرمایه آرمان(سهامی خاص) نیز مسئولیت بازار گردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد و عامل پرداخت همانند دیگر انتشارهای صکوک، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه است.


وی خاطر نشان کرد: کرمان موتور سومین خودرو سازی است که در صدد تامین منابع مالی خود از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه است.


پیش از این، مجموعه خودرو سازی سایپا در سه مرحله از طریق انتشار انواع صکوک اجاره و مرابحه در بازار سرمایه مجموعا به مبلغ ۹۳۵ هزار میلیارد ریال تامین مالی کرده است.


همچنین شرکت ایران خودرو اقدام به انتشار صکوک مرابحه به مبلغ ۷ هزار میلیارد ریال کرده است که موافقت اصولی آن صادر شده و در حال طی کردن اقدامات لازم جهت کسب مجوز انتشار است.


 


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *