انشعابات غیر مجاز ، مجاز می‌شوند


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از ایسنا، شاهین پاکروح امروز در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب در نشستی خبری با بیان اینکه نزدیک ۳۰۰ هزار انشعاب غیرمجاز در کشور وجود دارد، اظهار کرد: به طور کلی ۲۳ میلیون انشعاب مجاز در کشور داریم که تعداد انشعاب‌های غیرمجاز در قیاس با انشعابات مجاز بسیار ناچیز است.


وی ادامه داد: مشترکان می‌توانند با پرداخت آب بها و رعایت قوانینی نسبت به مجاز کردن انشعاب خود اقدام کنند. حتی مشترکانی که پروانه نداشته باشند، به صورت موقت برای آنها تفاهم‌نامه انشعاب مجاز صادر می‌شود.


معاون راهبردی و نظارت بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه سهم ما در کشور در مصارف آب شرب معادل ۷ درصد است، بیان کرد: در موضوع تامین آب شرب شهرها و روستاها به لحاظ کمی دغدغه‌ای نداریم و حتی اگر برخی از طرح‌ها به بهره‌برداری برسد، می‌توانیم به راحتی آب را به تمام بخش‌های کشور برسانیم اما باید به این مسئله توجه کرد که برای اجرایی کردن این امر ملاحظاتی در کشور وجود دارد.


پاکروح با اشاره به سال آبی ۱۳۹۶ و ۱۳۹۵ تاکید کرد: در حال حاضر بخش قابل توجهی از کشور در اقلیم گرم و خشک قرار دارد که مسئله خشکسالی نیز در این میان مشکلاتی را برای تامین آب به وجود آورده است.


معاون راهبردی و نظارت بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه در شش حوزه اصلی کشور بارندگی به صورت متفاوت می‌بارد، گفت: سال گذشته وضعیت بارندگی در دو حوزه مناسب و در چهار حوزه دیگر با کاهش ۲۸ تا ۳۰ درصدی روبرو بود.


پاکروح سرانه آب در کشور را ۱۳۰۰ مترمکعب برای هر نفر در سال دانست و افزود: در ایران دیگر با پدیده‌ای به نام خشکسالی روبرو نیستیم چرا که خشکسالی به عنوان یک واقعیت در کشور نهادینه شده است. لذا برای کاهش تنش آبی و به حداقل رساندن این مسئله نیازمند اجرای کارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متعددی هستیم.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *