×

آژانس پایبندی ایران را به توافق هسته‌ای اعلام کرده/آمریکا نقض توافق می‌کند

 • کد نوشته: 4578
 • ۲۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • رئیس مجلس شورای اسلامی، در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس با رئیس پارلمان کره جنوبی دیدار کرد گفت: بحران نظامی و هسته‌ای که اخیرا آمریکا آن را اظهار می‌کند سبب دامن زدن به مسائل شده و‌ آن را تیره‌تر می‌کند، رفتار آ‌مریکا معقول و سنجیده نیست.

  آژانس پایبندی ایران را به توافق هسته‌ای اعلام کرده/آمریکا نقض توافق می‌کند
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس، علی لاریجانی با تأکید بر ضرورت همکاری‌های بین ایران و کره جنوبی بیان کرد: مواضع کره جنوبی در خصوص مسائل فیمابین دو کره منطقی است.


  لاریجانی افزود: درخواست شما مبنی بر گسترش همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در ایران با مشکلات بانکی مواجه شده است که کره باید آن را پیگیری کند.


  رئیس مجلس شورای اسلامی مواضع کره جنوبی در خصوص مسائل فی‌مابین دو کره را منطقی دانست و افزود: اینکه کره شمالی قائل به حل مشکلات از طریق گفت‌وگو و مذاکره است خوب و مناسب است.


  وی تصریح کرد: بحران نظامی و هسته‌ای که اخیرا آمریکا آن را اظهار می‌کند سبب دامن زدن به مسائل شده و‌ آن را تیره‌تر می‌کند، رفتار آ‌مریکا معقول و سنجیده نیست


  وی تصریح کرد: لاریجانی به توافق هسته‌ای کشورمان با کشورهای ۱+۵ اشاره کرد و ادامه داد: طبق توافق اقدامات لازم را انجام داده‌ایم و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبندی ایران را به توافق بارها اعلام کرده است اما آمریکا که خود نقض توافق کرده مدعی شده نمی‌تواند پایبندی ایران را تأیید کند.


  وی تصریح کرد: البته ترامپ از این حرف‌ها زیاد می زند اما اینگونه رویکردها مشکلاتی ایجاد می‌کند.


  در ادامه این دیدار رئیس پارلمان کره جنوبی با استقبال از گسترش روابط با ایران گفت: روابط بین پارلمان‌های دو کشور می‌تواند سبب روابط عمیق دو کشور شود.


  وی افزود: سعی داریم با رفع موانع توسعه دو کشور را پیگیری کنیم زیرا توسعه ایران، توسعه کره است و باید از این فرصت برای ایجاد منافع مشترک استفاده کرد.


  رئیس پارلمان کره جنوبی بر حل و فصل مسائل بین دو کره از راه مذاکره و گفت وگو تأکید کرد و ادامه داد: در سفر نیویورک به مقامات کنگره گفتم که توافق هسته‌ای با ایران و اجرای کامل آن می‌تواند الگوی مناسبی برای حل و فصل مشکلات بین دو کره باشد.


  وی گفت: آژانس و کشورهای اروپایی اعلام کردند که ایران به توافق هسته‌ای پایبند بوده است؛ این راه درست و مسائل باید با گفت وگو و مذاکره حل و فصل شود. در این راستا می‌توان از نقش و تأثیر پارلمان‌ها استفاده کرد.


  وی بر رفع موانع توسعه اقتصادی به خصوص بانکی و پولی تأکید کرد و یادآور شد: کره از توسعه و گسترش روابط به خصوص در عرصه اقتصادی و کارآفرینی با ایران استقبال می‌کند.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *