×

فروش بلیت‌ ایام اربعین در بازار سیاه

 • کد نوشته: 4603
 • ۲۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • سازمان هواپیمایی کشوری، هنوز اعلام می‌کند که فروش بیلت پروازهای اربعین به نرخ مصوب انجام می‌شود. اما در عمل اتفاق دیگری می‌افتد؛ بلیت پرواز به مقصد نجف و بغداد گاه تا حدود ۲ میلیون تومان هم به فروش می‌رسد.

  فروش بلیت‌ ایام اربعین در بازار سیاه
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از تسنیم، دیروز سازمان هواپیمایی کشوری به نقل از مدیر روابط عمومی اش قیمت ۲ میلیون تومانی نرخ پرواز‌های اربعین را تکذیب کرد. جعفرزاده در این خصوص گفت: «نرخ بلیت پرواز‌های ایام اربعین با هیچ گونه افزایشی رو به رو نبوده و شرکت‌های هواپیمایی و دفاتر معرفی شده ملزم به فروش با نرخ بلیت در مسیر‌های تهران- نجف- تهران، تهران- بغداد- تهران یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و مشهد- نجف- مشهد، مشهد- بغداد- مشهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و بلیت یکسره از مبدا تهران ۶۰۰ هزار تومان و یکسره مشهد به دو مقصد نجف و بغداد ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده است.»


  وی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری به منظور ساماندهی و جلوگیری از اختلال در فروش بلیت پرواز‌های ایام مذکور لیست تکمیلی (پیوست) نمایندگان رسمی فروش بلیط پرواز‌های ایام اربعین را جهت رفاه متقاضیان با ذکر آدرس و شماره تلفن‌های آن مراکز اعلام کرده است.


  وی بیان کرد: هر گونه فروش خارج از نرخ اعلام شده تخلف محسوب شده و در صورت ارسال شکایات از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی www.cao.ir به طور حتم با متخلفان برخورد خواهد شد. سازمان هواپیمایی کشوری گویا خود را به خواب خرگوشی زده است، در حال حاضر به راحتی می‌توان بلیت رفت و برگشت مشهد-نجف نه با قیمت‌های مصوب بلکه با قیمت حدود ۲ میلیون تومان خریداری کرد.


  هر چه خرید بلیت پرواز‌های اربعین با قیمت‌های مصوب برای مردم سخت است، به همان اندازه خرید بلیت‌های چارتری با قیمت‌های سرسام‌آور که برخی وب‌سایت‌ها آن‌ را عرضه می‌کنند راحت است. طی سال‌های اخیر شرکت‌های هواپیمایی با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری بخشی از صندلی‌های پروازی خود را به خصوص در ایام پیک سفر‌ها از جمله اربعین حسینی به صورت چارتری به شرکت‌های فعال در این حوزه واگذار می‌کنند. این واسپاری پُر خیر و برکت (برای برخی ایرلاین‌ها و دلالان) شرایطی را به وجود آورده تا در نبود تناسب بین عرضه و تقاضا، پرواز‌های اربعین با نرخ‌های سرسام آور بفروش برسد.


  در این بین واکنش سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان متولی حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور به گرفتاری‌های مردم در این بخش جالب و تاسف‌بار بوده است. این زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی یا موضوع افزایش قیمت‌ها را تکذیب کرده یا این که توپ کم کاری‌های خود را به زمین سایر فعالان حوزه حمل ونقل هوایی مسافری انداخته است. سازمان مذکور به ویژه طی دو سال و چند ماه اخیر نتوانسته انتظارات قانونی را برای احقاق حقوق مسافران برآورده کند که نمونه بارز آن را می‌توان در بی‌توجهی ایرلاین‌ها به دستورالعمل رعایت حقوق مسافران به خوبی مشاهده کرد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *