آمریکا احتمال مذاکره مستقیم با کره شمالی را رد نکرد


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از تسنیم به گزارش رویترز، چند ساعت پس از آن که معاون نماینده کره‌شمالی در سازمان ملل متحد با اشاره به تهدیدهای نظامی آمریکا علیه کشورش، اظهار کرد که احتمال دارد در هر لحظه‌ای جنگ هسته‌ای شعله‌ور شود، معاون وزیر خارجه آمریکا بر این باور است که احتمال گفتگوی مستقیم با کره شمالی هنوز وجود دارد.


کشورهای مختلف به خصوص چین بارها خواستار گفتگوی مستقیم آمریکا و کره شمالی شده‌اند، ولی واشنگتن و ژاپن تمایلی برای نشستن دور میز مذاکره ندارند، آن هم تا زمانی که کره شمالی هدف خود برای دستیابی به موشک های هسته‌ای دوربرد برای هدف قرار دادن آمریکا را دنبال می کند.


سالیوان پس از دیدار با همتای ژاپنی خود در توکیو گفت: در نهایت ما اختمال مذاکرات مستقیم را رد نمی‌کنیم. تمرکز ما بر روی دیپلماسی است تا این معضل را حل و فصل کنیم. ما در عین حال باید همراه با متحدان خود یعنی ژاپن و کره جنوبی و سایرین، آماده بدترین شرایط در صورت شکست دیپلماسی باشیم.


کیم این ریونگ معاون نماینده کره‌شمالی در سازمان ملل، روز دوشنبه طی اظهاراتی در نشست کمیته خلع سلاح هسته‌ای در این سازمان، اعلام کرد که اوضاع در شبه‌جزیره کره به مرحله‌ای بسیار بحرانی رسیده و ممکن است در هر لحظه‌ای جنگ هسته‌ای شعله‌ور شود.


کیم افزود، کره‌شمالی از نابود کامل تسلیحات هسته‌ای و تلاش‌ها برای عاری ساختن کامل جهان از این نوع تسلیحات حمایت می‌کند، ولی این کشور به دلیل تهدیدهای ایالات متحده نمی‌تواند پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را امضا کند.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *