استاندارد خودروها کافی نیست


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، محمد شریعتمداری با بیان اینکه توجه به استاندارد، رشد و توسعه کشور را در بر دارد، اظهار کرد: دولت  قدم‌های خوبی در حوزه ملی و فرا ملی استاندارد، آغاز کرده است.


وی افزود: براساس بند ۲۴ ابلاغیه مقام معظم رهبری باید اعتراف کرد که با این ابلاغیه فاصله داریم.


به گفته شریعتمداری استاندارد کف مسئولیت است که باید برای پوشش استاندارد تمامی کالاها و خدمات ایرانی تلاش کنیم.


این مقام مسئول با بیان اینکه نداشتن کف مطلوبیت استاندارد به زیان مصرف کننده تمام می‌شود، افزود: براین اساس در اولویت اول به استاندارد کالاهای اجباری می‌پردازیم، چرا که تمامی واحدهای تولیدی برای دستیابی به بازارهای جهانی به استاندارد باید به عنوات سرمایه آتی فکر کنند .


وزیر صنعت و معدن ادامه داد: کلیه واحدهای تولیدی در ارائه کالاهای استانداردهای اجباری موظف به رعایت آن هستند و با کسی رودربایستی نداریم.


وی در ادامه گفت: در استاندارد خودرو قدم‌های مثبتی برداشت شد، اما کافی نبود که البته برای دستیابی به حداقل استانداردها برنامه هایی در دستور کار دولت است.


وزیر صنعت تصریح کرد: با نظارت های دقیق واحدهای سی ان جی که از استاندارد کافی برخوردار نبودند، ۱۳۰ واحد سی ان جی برای داشتن حداقل استانداردها اخطار گرفته و کم کم بسته شدند.


شریعتمداری در خصوص اهمیت رعایت استاندارد در صنایع غذایی گفت و یادآور شد: در این صنعت به صادرات خوبی رسیده‌ایم، اما هنوز برخی تولیدات غذایی ما از استاندارد مطلوبی برخوردار نیستند.


شریعتمداری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیشنهاد اصلاحیه ثبت سفارش خودرو به دولت ارسال شده است، گفت: به زودی با تصویب هیأت دولت این موضوع برطرف می‌شود.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *