×

تاثیر خروج احتمالی آمریکا از برجام بر بازار نفت مشخص نیست

 • کد نوشته: 4646
 • ۲۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • پس از صحبت‌های روز جمعه ترامپ درباره خروج احتمالی عراق از برجام، نگرانی درباره بازار نفت افزایش یافت و اظهارات متفاوتی در این خصوص شنیده شد. اما یکشنبه با افزایش تنش در کرکوک عراق، تاثیرات بر قیمت نفت زود تر از برجام خودش را نشان داد. اکنون نیز مدیر آژانس بین المللی انرژی گفته که هنوز زود است بخواهیم تاثیر این ریسک های ژئوپلتیک بر بازار نفت را برآورد کنیم.

  تاثیر خروج احتمالی آمریکا از برجام بر بازار نفت مشخص نیست
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از تسنیم،  به گزارش رویترز، فیث بیرول، مدیر آژانس بین المللی انرژی در پاسخ به سوالی در باره درگیری ها در عراق بین نیروهای دولتی و جدایی طلبان کرد و تصمیم آمریکا برای عدم تایید پایبندی ایران به برجام گفت: هنوز زود است بخواهیم تاثیر این ریسک های ژئوپلتیک بر بازار نفت را برآورد کنیم.


  وی اظهار کرد: «خیلی زود است بگوییم این تحولات ژئوپلتیک چگونه ادامه خواهد یافت و چه مقدار بر قیمت نفت تاثیر خواهد گذاشت.»


  مدیر آژانس بین المللی انرژی همچنین گفت: «مسائل مربوط (به ایران و عراق) به ما یادآوری می کند که نفت و عوامل ژئوپلتیک خیلی به هم مرتبط هستند و این ارتباط همچنان برقرار خواهد ماند… امنیت نفت همچنان یک موضوع حیاتی برای تمام کشورها محسوب می شود.»


  بیرول همچنین بیان کرد: «میزان تبعیت (اوپک) از توافق کاهش تولید حدود ۸۶ درصد بوده که بالاتر از گذشته است…اینکه آنها این توافق را در نشست ماه نوامبر تمدید کنند یا نه بستگی به خودشان دارد اگر آنها توافق را تمدید کنند، ممکن است در سال آینده شاهد توازن مجدد بازارها باشیم، زیرا ما همچنان میزان بالایی از ذخایر نفتی را در بازار شاهد هستیم که بالاتر از متوسط تاریخی است.»


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *