رئیس بعدی احتمالی فدرال رزرو کیست؟


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، طبق نظرسنجی که رویترز از ۴۰ اقتصاددانان به عمل آورده است، اکثریت آنها گفته‌اند که ژروم پاول رئیس بعدی فدرال رزرو است اگر چه هم اکنون بهترین گزینه ژانت یلن رئیس کنونی فدرال رزرو است.


از حدود ۴۰ اقتصاددانی که رویترز با آنها مصاحبه کرده است، بیشتر از نصف آنها گفته‌اند که رئیس احتمالی بعدی فدرال رزرو بعد از ژانت یلن که دوران ریاست چهار ساله او بر فدرال رزرو در اول فوریه ۲۰۱۸ به اتمام می‌رسد، ژروم پاول است.


پاول، وکیل و سرمایه‌دار پیشین بانکی از سال ۲۰۱۲ عضو هیئت مدیره فدرال رزرو بوده است. رایان سویت از مودی آنالتیک عنوان کرده است که «جانشین احتمالی یلن، پاول است».


در این لیست کسان دیگری از قبیل گری کان مشاور اقتصادی ترامپ، ریچارد دیویس، گلن هوبارد استاد مدرسه اقتصادی دانشگاه کلمبیا، جان آلیسون رئیس پیشین BB&T و نیز استاد اقتصاد دانشگاه استنفورد یعنی جان تیلور حضور داشتند. همه این اشخاص در نظرسنجی رویترز تنها یکی یا دو رآی داشتند.


اقتصاددانانی که در این رأی‌گیری حضور داشتند معتقد بودند که اگر پاول جانشین یلن شود احتمال تغییرات عمده بسیار پایین است و او راه یلن را ادامه خواهد داد. این در حالی است که آنها بر این عقیده بودند جان تیلور می‌تواند عامل تغییرات مهمی در اقتصاد ایالات متحده و فدرال رزرو شود.


تیلور نویسنده کتاب مدل پیش‌بینی نرخ بهره است که بر این عقیده است نرخ بهره باید با رشد اقتصادی و تورم همبسته باشد. او استدلال می‌کند که پایین بودن نرخ بهره در ایالات متحده زمان زیادی طول کشیده است که این امر به دلیل فشار ناخواسته تورمی است.


بعد از تیلور، اقتصاددانان بر این عقیده هستند وارش می‌تواند عامل تغییرات مهمی باشد. به عنوان مثال جیمز نایتلی می‌گوید: «وارش و تیلور می‌توانند نسبت به وضعیت و محیط اقتصادی کنونی تهاجمی‌تر عمل کنند».


در ماه جولای ترامپ گفت او ممکن است تصمیم بگیرد که دوباره یلن را برای چهار سال دیگر انتخاب کند و یا گری کوهن را به جای او بگذارد. او همچنین چهارشنبه با جان تیلور دیدار کرده است.


اما اسکات براون می‌گوید: «احتمالا انتخاب رئیس فدرال رزرو بعدی بستگی به این دارد که آن روز دونالد ترامپ صبحانه چه خورده است». 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *