تنزل جایگاه شهروند به عنصر یارانه بگیر


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از  تسنیم، عباس آخوندی با اشاره به رویکرد بنیادین خودش بر این نکته تاکید کرد که مدت زیادی است در ایران توسعه و مدرن شدن را با اجرای یک سری پروژه مساوی می دانیم.


وی بیان کرد: در ۴۰ سال اخیر فهمیدم در غیاب شهروند و این که اگر برای هر نوع توسعه اعم از صنعتی، فرهنگی، شهرسازی، حکومتی و… شهروند محور نباشد به هیچ جایی به جز ایجاد مزاحمت منجر نمی شود.


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که به دنبال تنزل شهروند به عنصر یارانه بگیر هستیم که بیاید سهم خود را از خزانه دولت بگیرد، افزود: همیشه به دوستان در سازمان بنادر می‌گفتم که آنچه رخ داد چه شد؟ بندری را به نام شهید رجایی ایجاد کردیم که اکنون ظرفیت بسیار زیادی دارد و به دنبال افزایش ظرفیت هم است. اما عمران گرایی باعث شد دیگر بنادر لنگه، میناب و … نداشته باشیم. الان ۴۰ درصد جمعیت بندعباس حاشیه نشین هستند، آیا کیفیت زندگی در این شهر داریم؟


آخوندی از صف های طولانی و کُشنده به عنوان یکی از ویژگی‌های بندرعباس یاد کرد و با بیان این که مخالف توسعه بندر شهید رجایی نیستم، گفت: آیا فکر می کردیم در بندرعباس شبکه تجاری بین المللی داریم و وقتی بندر شهید رجایی ایجاد می شود کل این شبکه از بین می رود.


وی با بیان این که خاستگاه داعشی ها کشورهایی است که بیشترین فعالیت عمرانی را دارند، افزود: اگر دقت کنید جاهایی که از این پدیده شوم و تروریسم کور و خشن با پول و سلاح دفاع می کنند، بسیار ثروتمند هستند. از همین روست که هر چه می گذردبه اینکه بیشتر مبنای انسان فرهنگی باشد، معتقدتر می‌ شوم.


وی با اشاره به ضرورت بازگشت به حوزه تمدن ایرانشهری اظهار کرد: این تمدن توانسته صلح را در منطقه پایدار نگه دارد، این اندیشه تمدنی بسیاری از مشکلات را پیش و پس از اسلام پشت سر گذاشته است.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *