×

عرضه ۸۰۰میلیارد تومانی اوراق تأمین‌مالی در بازار سلف استاندارد

 • کد نوشته: 4684
 • ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • مدیرعامل بورس انرژی ایران گفت: هیأت پذیرش با دو مورد انتشار اوراق تأمین مالی، یکی در حوزه برق و دیگری برای شرکت ستاره خلیج فارس با رقمی بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان موافقت نموده که به زودی در بازار سلف استاندارد این بورس عرضه می شود.

  عرضه ۸۰۰میلیارد تومانی اوراق تأمین‌مالی در بازار سلف استاندارد
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” ، سید علی حسینی در خصوص  عرضه های  پیش رو  در بورس انرژی گفت:  پس از پذیره نویسی موفق صندوق  پروژه برق دربورس انرژی که برای اولین بار درکشور اتفاق افتاد و منجر به تأسیس یک نهاد مالی جدید در بازار سرمایه کشور گردید، پذیرش و انتشار اوراق سلف موازی استاندارد جهت تأمین مالی شرکت ها در دستور کار قرار دارد.


  حسینی  به پذیرش کالاهایی که اخیراً دراین بورس صورت گرفته نیز اشاره کرد و بیان  داشت: در شش ماهه اول سال جاری ۳۱ مورد پذیرش اوراق و کالا در بورس انرژی داشته ایم که ازجمله می توان به پذیرش نیتروژن مایع پتروشیمی فجر،  نفت کوره ۲۸۰ پالایش نفت کرمانشاه، زغال سنگ سامان کاوش طبس و اکسترکت نفت سپاهان اشاره کرد که قرار است به زودی عرضه های آنها آغاز گردد.


  مدیرعامل بورس انرژی ایران ضمن اشاره به رشد ۱۶ درصدی ارزش معاملات برق نسبت به دوره مشابه سال قبل، از رشد قابل توجه ارزش معاملات بازار فرآورده های نفتی این بورس تا تاریخ ۲۱ مهر ماه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل به میزان ۱۱۶ درصد و به ارزش ۱۹۰۰۰ میلیارد ریال خبر داد.


   


   


  منبع:اقتصادآنلاین


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *