۴ نفر در تیم مذاکرات هسته‌ای جاسوس بودند


به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از تسنیم، حسین حاجی دلیگانی با اشاره به صدور رای نهایی در خصوص پرونده جاسوسی دری اصفهانی در تیم مذاکرات هسته‌ای کشور گفت: وقتی قوه قضاییه رای نهایی را در خصوص یک پرونده اعلام می‌کند، نباید با تکذیب‌های جهت‌دار به دنبال فشار بر دستگاه قضا بود.


وی افزود: در پرونده جاسوسی دری اصفهانی دستگاه قضا رای بر محکومیت ایشان به دلیل جاسوسی داده است و وقتی این رای نهایی صادر شد نه مسئولان اطلاعاتی و  نه هیچ دستگاه دیگری نباید در جهت تضعیف دستگاه قضا قدم بر دارد.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: دری اصفهانی در زمانی که جاسوسی می‌کرد، به عنوان دفاع از پرونده‌های حقوقی کشور به آمریکا سفر کرده است، متاسفانه هیچ کدام از پرونده‌های حقوق مالی بین المللی ایران که دری اصفهانی پیگیر آن بوده به نتیجه نرسیده است.


وی با بیان اینکه دری اصفهانی تنها جاسوس تیم مذاکرات نبوده، گفت: به غیر از ایشان ۳ جاسوس دیگر هم در تیم مذاکرات هسته‌ای حضور داشتند که امروز یک بخش از آنها از کشور فراری شده و  تعدادی دیگر با قید ضمانت آزاد هستند، مجموعا ۴ نفر در تیم مذاکرات جاسوس بودند.


حاجی با بیان اینکه، حضور جاسوسان در تیم مذاکرات هسته‌ای تبعات و خسارات زیادی به کشور وارد کرده است، گفت: هم اکنون  پرونده در قوه قضاییه در حال رسیدگی است،  اما جرم دری اصفهانی محرز شده و باید مجازات شود. در این زمان هیچ فردی و مسئولی نباید در مجرم بودن دری اصفهانی تشکیک ایجاد کند.


وی تاکید کرد: کمیسیون امنیت ملی باید به نمایندگی از مجلس به این موضوع حضور جاسوسان در تیم مذاکرات هسته ای ورود کرده تا چالش‌های این چنینی برای کشور تکرار نشود.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *