×

جای صندوق تثبیت بازار در نقش بازارگردان در بورس کالا خالی است

 • کد نوشته: 4724
 • ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که صندوق تثبیت بازار سرمایه در نقش بازار گردان سهام ها به ایفای نقش می پردازد و امنیت به این بازار باز خواهد گشت.

  جای صندوق تثبیت بازار در نقش بازارگردان در بورس کالا خالی است
 •  


  به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، سید محمود حسینی پور به اثربخشی  تصویب صندوق تثبیت بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: صندوق مذکور بر روی بازار سرمایه به نوعی می تواند در نقش بازار گردان تمامی  سهام  عمل کند و امنیت بازار سرمایه و حمایت از سهامداران خاص و سهامداران خرد را فراهم آورد


   مدیرعامل کارگزاری باهنر افزود: از آنجائیکه در اغلب موارد بحران ها بلند مدت نیستند سود قابل توجهی برای سهامداران صندوق نیز خواهد داشت؛ این صندوق به سبب عملکردش خدمت بزرگی برای بازار سرمایه کشور محسوب می گردد.


  این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه این صندوق موجب افزایش حجم معاملات و تقویت تقاضا می شود، خاطرنشان کرد: این امر سود آوری بیشتر سهام را فراهم می نماید؛  ایده ال آن است  اگر روزی سهام خود این صندوق به بورس وارد شود چون سهامدار تعداد زیادی از سهام خواهد بود بی شک ریسک سهامداران خرد بدلیل عدم آشنایی به بازار سرمایه و خرید تک سهم  بسیار زیاد است را کاهش خواهد داد و از این طریق نیز موجب رونق بازار خواهد شد.


  وی این را هم یاد آور شد که جایی این صندوق به دلایلی که در بالا ذکر شده در بورس کالا خالی است؛ البته با توجه به اینکه خریدار بایستی مصرف کننده هم باشد به نظر می رسد در حال حاضر برای حضور این صندوق در بورس کالا فراهم نباشد ؛ اما در آینده با فرض آزاد سازی و امکان سرمایه گذاری در  این بورس امکان پذیر است .


  گفتنی است، این صندوق که در راستای اجرای ماده ۲۸ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با هدف اطمینان بخشی و ایجاد ثبات در بازار سرمایه، در تیرماه ۱۳۹۶ بنای تاسیس آن گذارده شد تاثیر بسزایی در حمایت از سهامداران و پیشگیری از نوسان های شدید بازار دارد.


  هدف اصلی از راه اندازی این صندوق، اطمینان بخشی برای مقابله با مخاطرات و نوسان‏های قابل توجه در بازار سهام و پوشش ریسک‏های خاص وارده بر بازار به منظور کاهش آسیب سهامداران خرد است.


   


  منبع: اقتصادآنلاین


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *