×

افزایش قیمت نفت با پیش‌بینی کاهش ذخایر آمریکا

 • کد نوشته: 4784
 • ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • امروز قیمت نفت افزایش یافت که دلیل آن را به پیش‌بینی کاهش ذخایر نفت آمریکا، افزایش تنشهای ایران و درگیری‌های این هفته در شمال عراق میتوان نسبت داد.

  افزایش قیمت نفت با پیش‌بینی کاهش ذخایر آمریکا
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از مهر، پیش‌خرید بنچ‌مارک بین‌المللی نفت خام برنت، با ۴۱ سنت افزایش در ساعت ۱۱:۰۲ به وقت جهانی با قیمت ۵۸.۲۹ دلار برای هر بشکه معامله شد.


  پیش‌خرید نفت نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا (دابلیوتی‌آی)، امروز با ۱۵ سنت افزایش به قیمت هر بشکه ۵۲.۰۳ دلار رسید.


  روز سه‌شنبه موسسه سوخت آمریکا (ای‌پی‌آی) اعلام کرد: در هفته منتهی به ۱۳ اکتبر، ذخایر انبارهای نفت خام آمریکا ۷.۱ میلیون بشکه کاهش یافت و به ۴۶۱.۴ میلیون بشکه رسید.


  قرار است داده‌های رسمی ذخایر انبارهای نفتی آمریکا در اواخر امروز از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام شود.


  هانس ون کلیف، اقتصاددان ارشد انرژی در ای‌بی‌ان آمرو، می‌گوید بازار انتظار دارد امروز بعد از ظهر داده‌های تاثیرگذاری از اداره اطلاعات انرژی آمریکا در مورد میزان ذخایر انبارهای نفت این کشور اعلام شود و این باعث شده است قیمت برنت دوباره به سوی ۶۰ دلار حرکت کند.


  سرمایه‌گذاران بازارهای نفت همچنان به دقت تحولات خاورمیانه را دنبال می‌کنند که در آن تنش‌ها در شمال عراق جریان صادرات نفت را تهدید می‌کند.


  تحلیل‌گر کامرزبانک می‌گوید: هنوز باید منتظر بود و دید که پس از این که کردها از منطقه‌ای که کنترل آن را در دست داشتند بیرون رانده شدند، اجازه خواهند داد نفت خام از طریق خط ‌لوله‌ای که از قلمرو آنها عبور می‌کند به بندر سیهان ترکیه در دریای مدیترانه صادر شود یا خیر.


  بحران عراق به تنش‌های مربوط به بالا گرفتن اختلافات میان ایران و آمریکا اضافه می‌کند. هفته گذشته رییس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ از تایید التزام ایران به توافق هسته‌ای سر باز زد و با مهلتی ۶۰ روزه تصمیم‌گیری در مورد اقدامات بیشتر برعلیه ایران را به کنگره سپرد. در دور قبلی تحریم‌های ایران، روزانه ۱ میلیون بشکه از عرضه نفت جهانی کاسته شد.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *