×

پاسخ مدیر نظارت بر بورس ها به انتقادات فعالان از نحوه عرضه اولیه

 • کد نوشته: 4863
 • ۲۹ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس به انتقادات فعالان بازار به نحوه عرضه اولیه سهام شرکت ها پاسخ داد.

  پاسخ مدیر نظارت بر بورس ها به انتقادات فعالان از نحوه عرضه اولیه
 • پایگاه خبری “بااقتصاد” محسن خدابخش در برابر این سئوال که چه پاسخی افزایش انتقادات فعالان بازار سهام از نحوه عرضه اولیه شرکت ها در بورس و فرابورس دارد؟ توضیح داد: واقعیت این است که در هر دو صورت عدم عرضه اولیه یا از سر گیری واگذاری های جدید، انتقاداتی مطرح می شود اما در نهایت این روند منجر به ایجاد نشاط به بازار سرمایه و افزایش اعتماد می شود.


  وی ادامه داد: در این میان، عده زیادی از منتقدین به عرضه اولیه شرکت ها، اقدام به خرید سهام می‌کنند که باید گفت اگر سهام جدید، ارزنده و مناسب نیست چرا حاضر به خرید می شوند و اگر نیست، چرا انتقاد می‌کنند. این انتقاد و روال در جریان عرضه اوراق سخاب هم وجود داشت.


  این مقام مسئول در واکنش به این نکته که عمده انتقادات مربوط به عرضه های اولیه آبشاری در هر شرایطی از بازار‌، محدوده قیمتی بسته سهام، حضور سرمایه گذاران جدید با هدف افزایش آمار خریداران و عدم امکان حضور سرمایه گذاران قدیمی که در بدترین سال های از بازار خارج نشده اند و… است، به بورس پرس گفت: واقعیت این است که اکثر عرضه های اولیه انجام شده دارای حجم زیادی نبوده و اثری هم در روند معاملات ندارد.


  خدابخش ادامه داد: با این همه انتقادات مطرح شده فعالان قابل بررسی بوده و باید مطالعات و تحقیقاتی در نحوه عرضه های اولیه دیگر کشورها انجام داد.


   


  منبع:بورس پرس


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *