×

شریعت‌مداری: حجم صادرات کشور قابل قبول نیست

 • کد نوشته: 4989
 • ۳۰ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه حجم صادرات کشور به‌رغم همه پتانسیل‌های موجود به هیچ وجه قابل قبول نیست، گفت: باید جان تازه‌ای در کالبد سازمان‌های استانی صنعت، معدن و تجارت برای افزایش صادرات دمیده شود.

  شریعت‌مداری: حجم صادرات کشور قابل قبول نیست
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از شاتا، محمد شریعتمداری در دیدار با رؤسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های سراسر کشور که عصر شنبه در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۱۶ هزار واحد پیش بینی شده، از مزایای طرح رونق تولید در سراسر کشور بهره‌مند شدند که امسال نیز با یک برنامه‌ریزی مناسب باید گزارش‌های مداوم کیفی از روند طرح رونق تولید از استان‌های مختلف دریافت و رصد شود.


  وی با اشاره به دریافت گزارش‌هایی از عدم برگزاری کمیسیون‌های رفع موانع تولید در برخی استان‌ها در سال گذشته، افزود: در سال جدید به هیچ وجه نباید این گونه اتفاقات را مشاهده کنیم.


  شریعتمداری با تأکید بر اینکه رؤسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در حوزه‌های معدن و صنعت باید از معاونت‌های ستادی صنعتی و معدنی این وزارتخانه تبعیت کنند، گفت:  رؤسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها همچنین به عنوان نماینده سازمان‌های توسعه‌ای مانند ایدرو و ایمیدرو در استان مربوطه عمل کنند.


  وزیر صنعت، معدن و تجارت، صادرات را داروی شفا بخش اقتصاد بیمار کشور دانست و تأکید کرد: باید جان تازه‌ای در کالبد سازمان‌های استانی صنعت، معدن و تجارت برای صادرات دمیده شود.


  شریعتمداری با درخواست از سازمان‌های مرزی استانی صنعت، معدن و تجارت برای برقراری ارتباط تنگاتنگ با کشورهای همسایه در جهت صادرات کالاها و خدمات کشور، گفت: حجم صادرات کشور به‌رغم همه پتانسیل‌های موجود به هیچ وجه قابل قبول نیست و جا برای کار بیشتر وجود دارد.


  وی با تأکید بر ضرورت توجه به آموزش‌های ضمن خدمت کارکنان سازمان‌های استانی برای ارتقای توانایی‌های این نیروها و تامین نیازهای مالی آن‌ها، خاطر نشان کرد: رؤسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در خصوص پیشگیری از بروز فساد خرد در مجموعه های خود، کنترل و نظارت وافی و کافی در جهت حفظ حقوق عامه مردم انجام دهند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *