×

فرصت شش ماهه برای آیین نامه اجرایی قانون برنامه ششم توسعه

 • کد نوشته: 5049
 • ۰۱ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • عضو کمیسیون برنامه مجلس در حالی به دولت فرصت شش ماهه برای تهیه آیین نامه اجرایی قانون برنامه ششم توسعه داد که از زمان تصویب این برنامه شش ماه می گذرد.

  فرصت شش ماهه برای آیین نامه اجرایی قانون برنامه ششم توسعه
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از  از خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره پیگیری تدوین آئین نامه اجرائی قوانینی که تاکنون آیین نامه آنها تهیه نشده است، اظهارداشت: کمیسیون‌ها به صورت تخصصی تاکنون نتوانسته اند پیگیر مطالبات به حق و قانونی باشند، این در حالی است که کمیسیون‌ها که می‌توانند با توجه به اختیاراتی که دارند، اقدامات مناسبی را در جهت اجرای قوانین و نظارت داشته باشند.


  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون‌ها تاکنون مطلب خوبی را برای صحن تهیه نکرده‌اند و مقداری صحن دچار مشکل شده است، بیان کرد: کمیسیون‌ها باید پیگیر تکالیف قانونی باشند، البته نماینده‌های مردم نیز می‌توانند پیگیر قوانینی باشند که تاکنون اجرا نشده است.


  جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به نقش کمیسیون‌ها در ارائه نظر تخصصی در وضع و اجرای قوانین، افزود: کمیسیون‌ها برای آن تشکیل شده‌اند تا در جهت تصویب موضوعات تخصصی، به صورت تخصصی نظر بدهند.


  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از تصویب قوانین نیز کمیسیون‌های تخصصی می‌توانند نظر تخصصی خود را ارایه دهند، ادامه داد: همچنین کمیسیون‌‎ها برای اجرای صحیح قانون می‌توانند نظر خود را ارایه دهند.


  نایب رییس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارزیابی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی در مسیر اجرای قانون نیز از دیگر وظایف کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی است، گفت: بعد از گذشت ۶ ماه از تصویب قانون برنامه ششم گزارشی را در خصوص عدم تهیه آئین نامه اجرائی ارائه کردیم و بیان شد که ۶ ماه دیگر به دولت مهلت می‌دهیم تا آیین نامه اجرایی قانون برنامه ششم اجرا شود.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *