×

امشب آخرین مهلت واریز باقیمانده قسط سهام عدالت

 • کد نوشته: 5079
 • ۰۱ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • سازمان خصوصی سازی آخرین مهلت واریز باقی مانده اقساط سهام عدالت را امشب اعلام کرد این در حالیست که این مهلت یک ماه پیش تمدید شد و زمان آن از نظر قانونی قابل تمدید نیست.

  امشب آخرین مهلت واریز باقیمانده قسط سهام عدالت
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از ایرنا، سازمان خصوصی سازی عصر یکشنبه با صدور اطلاعیه ای یادآوری کرد: مشمولان سهام عدالت تا پایان سی و یکم شهریور فرصت داشتند صورت حساب خود را از سامانه سهام عدالت دریافت و پس از آگاهی از ارزش سهامشان، در صورت تمایل نسبت به تسویه مانده بدهی اقساط خود اقدام کنند که البته این مهلت با تصویب شورای عالی اصل ۴۴ به مدت یک ماه تا پایان مهرماه تمدید شد.


  بنابراین ساعت ۲۴ امشب آخرین مهلت برای تسویه مانده بدهی اقساط سهام عدالت است و پس از این مهلت به هیچ وجه امکان پرداخت مانده بدهی اقساط مشمولان از طریق شعبه های بانک ملی ایران یا سایر روش های اعلام شده وجود ندارد.


  ** سامانه سهام عدالت سه روز از دسترس خارج می شود


  سامانه سهام عدالت با پایان یافتن مهلت قانونی تسویه اقساط سهام عدالت به مدت سه روز برای به روز رسانی سیستم و اعمال اصلاحات لازم، از دسترس خارج می شود.


  پس از این تاریخ دوباره امکان ثبت شماره شبا، رویت صورتحساب و سایر خدمات این سامانه فراهم می شود.


  مشمولان سهام عدالت می توانند برای تسویه نقدی باقیمانده ارزش سهام عدالت تخصیصی تسویه نشده خود به هر مبلغی که تمایل دارند تا سقف ۱۰میلیون ریال (یک میلیون تومان) پرداخت نقدی داشته باشند.


  ۲دهک پایین درآمدی مشمول سهام عدالت یعنی خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردارند و ۱۰میلیون ریال سهام آنها به طور کامل پرداخت می شود اما بقیه مشمولان هنوز حدود نیمی از مبلغ سهام عدالت یعنی نزدیک پنج میلیون ریال (۵۰۰ هزار تومان) را برای مالکیت کل سهام یاد شده به دولت بدهکارند.


  پس از عبور از این مرحله طبق آیین نامه اجرایی توزیع سود سهام عدالت، اگر فرد مشمول بدهی خود را بابت سهام عدالت تسویه نکند، سازمان خصوصی سازی به میزان مبلغ بدهی تسویه شده سهام مورد وثیقه را آزاد می کند.


  مشمولان می توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir از مانده سهام تخصیصی خود مطلع شده و در صورت تمایل، قبض پرداخت را از این سامانه بگیرند و مبلغ مورد نظر را از طریق شعبه های بانک ملی ایران پرداخت کنند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *