سه باجه جدید عرضه خدمات سهامداری راه اندازی شد


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” ، در راستای تسریع، تجمیع و یکپارچه سازی فرایندها از روز بیستم آبان ماه جاری، اصلاح مشخصات سهامداران تنها از طریق دفاتر منتخب پیشخوان خدمات دولت، شرکت های کارگزاری و ناشران انجام خواهد شد.


محمد رضا محسنی با بیان اینکه یکی از اولویت های مهم شرکت سپرده گذاری مرکزی در سال ۹۶ افزایش ارائه خدمات الکترونیکی به ذینفعان بازار سرمایه است، افزود: با راه اندازی سه باجه جدید (۲ باجه در تهران و یک باجه در شاهرود)، تعداد دفاتر پیشخوان دولت ارائه دهنده خدمات امور سهامداری به ۶۶ دفتر رسید.


وی اظهار داشت : تمهیدات لازم برای راه اندازی ارائه خدمات امور سهامداری در شهرستان رفسنجان انجام شده است به طوری که فعالیت این باجه نیز در ماه جاری آغاز می شود.


محسنی خاطر نشان کرد: در راستای تسریع، تجمیع و یکپارچه سازی فرایندها از روز بیستم آبان ماه جاری، اصلاح مشخصات سهامداران تنها از طریق دفاتر منتخب پیشخوان خدمات دولت، شرکت های کارگزاری و ناشران انجام خواهد شد.


شرکت سپرده گذاری مرکزی به منظور ارائه خدمات مطلوب تر به سهامداران، آذرماه سال ۹۱ با انعقاد تفاهم نامه ای با کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت، مقدمات اجرای این طرح را فراهم کرد.


در فاز نخست این طرح، سه دفتر پیشخوان شهر تهران در اواخر سال ۹۱ به ارائه خدمات سهامداری شامل اصلاح مشخصات، مفقودی، چاپ مجدد گواهی نامه، امور قهری (انتقال سهام متوفی به وارث)، صدور شناسه کاربری اینترنتی برای سیستم وضعیت دارایی و … پرداختند.


همچنین در فاز دوم این طرح که در سال ۹۲ به اجرا درآمد، دفاتر پیشخوان ارائه خدمات امور سهامداری وارد شهرهای بزرگ کشور (مشهد، تبریز و اصفهان) شد.


مهم ترین بخش این پروژه در فاز سوم اجرا شد به طوری که تا پایان مهرماه امسال، ۶۶ باجه پیشخوان در مراکز استان ها راه اندازی شده است و این موضوع نقش بسزایی در تسهیل ارائه خدمات به سرمایه گذاران و کاهش هزینه آنان دارد.


در فاز چهارم این طرح بزرگ نیز باجه های پیشخوان خدمات سهامداری در شهرهای مهم راه اندازی می شود تا این گونه خدمات در اقصی نقاط کشور گسترش یابد.


درحال حاضر، استان تهران با ۲۱ دفتر، مشهد با ۴ دفتر، اصفهان و تبریز هر کدام با ۳ دفتر و قم، رشت، یزد، سنندج و کرمانشاه نیز هر کدام با دو دفتر، بیشترین ارائه خدمات به سهامداران را از طریق دفاتر پیشخوان دولت بر عهده دارند.


 


منبع:سنا


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *