×

بودجه ۶ دستگاه دولتی قطع می‌شود

 • کد نوشته: 5101
 • ۰۱ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • رئیس مرکز آمار اعلام کرد قطع بودجه شش دستگاه دولتی و جلوگیری از تخصیص بودجه شان در حالی رقم می خورد که این دستگاه‌های دولتی برای تدوین برنامه آماری شان حتی یک جلسه تشکیل نداده‌اند.

  بودجه ۶ دستگاه دولتی قطع می‌شود
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل ایسنا، امید علی پارسا امروز یکم آبان ماه در مراسم روز ملی آمار گفت: اهداف اقتصاد مقاومتی با کار و تلاش و به کارگیری مدیران جهادی محقق می شود، همچنین نسخه‌هایی از جنس ارشاد کردن دیگران و عدم عمل به آنچه به عنوان برنامه می‌شود راهگشا نیست.


  رئیس مرکز آمار ایران توضیح داد: نظام های آماری پیشرو دنیا به خوبی توسط مرکز آمار ایران مورد بررسی قرار گرفته است و بر اساس مجموعه آنها به شورای عالی آمار پیشنهاد شد تا برنامه ملی آمار با ١۴ راهبرد کلان تهیه شود، البته تم اصلی برنامه گذار از نظام آماری سنتی به ثبتی مبنا است و بر اساس آن ماموران سرشماری دیگر به مردم مراجعه نمی کنند بلکه دستگاههای اجرایی با سامانه های مدرن، آمارهای مدنظر مرکز آمار را تهیه خواهند کرد.


  وی همچنین گفت: دستگاه‌های اجرایی سامانه های مناسبی را تدارک دیده اند که بر اساس آن سند راهبردی مصوب شورای عالی آمار تصویب شده و همه اجزای آماری کشور را در قالب قانون، مدون خواهیم کرد. ابزار و امکانی اکنون در اختیار مرکز آمار ایران نیست، بنابراین باید قانونی مناسب تدوین شود، به امید خدا اطلاعات پاک را تهیه کرده و نسخه مدرن سازی نظام آماری تدوین خواهد شد و موازی کاری حذف خواهد شد.


  وی با بیان اینکه موازی کاری امکان فراهم کردن خوراک برای منتقدان غیرمنصف را فراهم می کند، گفت: در اجرای محاسبات و اطلاع رسانی آمار اکنون موازی کاری وجود داردکه سردرگمی برنامه ریز و سیاستگذاری را در پی خواهد داشت.


  پارسا در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: در شورای عالی آمار، هدایت و نظارت برای حرکت از نظام آماری سنتی به مدرن صورت می گیرد؛ یعنی دستگاههای اجرایی در حین انجام وظیفه خود، سامانه های قوی و قابل اعتماد طراحی می کنند.


  وی افزود: اکنون کد یونیک کسب و کار وجود ندارد و فقط کد اقتصادی اعمال می شود؛ این در حالی است که راهبردهای چهارده گانه نیز در شورای عالی آمار تصویب شده است.


  پارسا اضافه کرد: هنوز ۱۵ دستگاه پیش نویس برنامه آماری را تا پایان مهلت تعیین شده که سی ام مهرماه بود، ارایه نداده‌اند، این در حالی است که شش دستگاه دولتی علیرغم این مهلت، هنوز یک جلسه هم تشکیل نداده‌اند. بر این اساس بودجه آنها قطع خواهد شد و جلوی تخصیص بودجه آنها گرفته می‌شود.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *