×

ترامپ ازحضور درجنگ ویتنام فرار کرده ‌است

 • کد نوشته: 5103
 • ۰۱ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • مک کین با اظهارات خود درمورد معافیت پزشکی ‘زائده استخوانی یا خار پاشنه’ دونالد ترامپ در زمان جنگ ویتنام، رئیس جمهوری آمریکا را هدف قرار داد.

  ترامپ ازحضور درجنگ ویتنام فرار کرده ‌است
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از ایرنا به گزارش تارنمای خبری شیکاگو تریبون ، این تارنما با اشاره به انتقادهای شدید دو رییس جمهوری پیشین آمریکا (اوباما و جورج بوش پسر) و مک کین جمهوری‌خواه از ترامپ افزود که مک کین بار دیگر صحبت‌های تندی کرده که به نظر ترامپ را هدف قرار داده است.


  مک کین در مصاحبه‌ای با شبکه «سی اسپن» درمورد جنگ ویتنام، که به نظر قصد داشت تا صحبت‌های علنی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ که حضور قهرمانانه‌اش در این جنگ را طرح کرده بود، به شکلی تلافی کند، به آمریکایی‌های ثروتمندی اشاره کرد که از حضور در ویتنام که او سال‌ها به عنوان یک زندانی در آن به سر برد، طفره می‌رفتند و همچنین به نوع خیلی خاص معافیت خدمت سربازی که ترامپ از آن استفاده کرد نیز اشاره‌ای داشت.


  مک کین این کار را اشتباه توصیف کرد وگفت: یک وجه جنگ که تا ابد جلوی صورت من می‌ماند این است که ما آمریکایی‌های با سطح کم درآمد را به جنگ فرستادیم و سطح پردرآمد دکترهایی را پیدا کردند که زائده استخوانی آن‌ها را تایید کند. اگر ما از هر آمریکایی بخواهیم که خدمت کند، آن‌ها باید خدمت کنند.


  ترامپ در زمان جنگ ویتنام ۵ بار معافیت از خدمت گرفت. چهار مورد آن به علت اشتغال به تحصیل و یک مورد دیگر به زائده استخوانی پاشنه پای او مربوط بوده است. 


  شیکاگو تریبون براساس گزارش واشنگتن پست درجولای سال ۲۰۱۵ نوشت: ترامپ در ۴ سال با گرفتن ۴ معافیت تحصیلی در دانشگاه فوردهایم و پنسیلوانیا از اعزام به خدمت طفره رفته است و در روزهای آخر دانشگاهش ناگهان به خدمت اجباری فراخوانده شد.


  براساس اسناد دفترکل ‘سیستم خدمات انتخابی’ سربازی ترامپ در جاماییکا، زیاد طول نکشید و دو ماه بعد در ۱۷ سپتامبر ۱۹۶۸ (۲۶ شهریور ۱۳۴۷) او در تست فیزیکی نیروهای مسلح حضور پیدا کرد و از نظر پزشکی مورد تایید قرار نگرفت.


  دفترکل، جزییات مردود شدن ترامپ در این تست را ارائه نمی‌کند. خدمات انتخابی تمام مدارک پزشکی و فایل های شخصی افراد را پس از پایان اعزام نیروها در سال ۱۹۷۳ از بین برد و ارتش تماما متشکل از نیروهای داوطلب شد.


  در روزهای رقابت انتخاباتی ترامپ و کمپین او اعلام کردند که معافیت پزشکی او به علت زائده استخوانی پا بوده است. آن‌ها به جای اینکه پاسخ شفاف به تمام سوالات در مورد علت عدم خدمت سربازی او در ویتنام بدهند، گزارش‌هایی در تضاد با اسناد باقی مانده در فایل او در خدمات انتخابی را ارائه کرده اند. 


  شیکاگو تریبون ادامه داد: ترامپ بعدها دلیل معافیت خود را در مصاحبه سال ۲۰۱۶ با نیویورک تایمز اینگونه بیان کرد: دکتری داشتم که نامه ای مستدل ر مورد پاشنه به من داد. وی افزود که من هنوز چنین شرایطی دارم، مشکل بزرگی نبود اما برای معافیت کافی بود.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *