×

اشتغال هزار بیکار

 • کد نوشته: 5124
 • ۰۱ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد ۷۰۳ هزار جویای کار شاغل شدند این در حالیست که ۲۱۷ هزار متقاضی کار موفق به یافتن شغل نشدند.

  اشتغال هزار بیکار
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت محمدباقر نوبخت در مراسم روز ملی آمار با بیان اینکه همچنان ٣.٢ میلیون نفر بیکار داریم، گفت: ایجاد اشتغال به معنای آن نیست که بیکاری را از بین برده ایم.


  رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه در فصل بهار ٩۶، حدود ٩٢٠ هزار نفر وارد بازار کار و ٧٠٣ هزار نفر شاغل شدند، افزود: همچنین ٢١٧ هزار نفر موفق به اشتغال نشدند. نوبخت با بیان اینکه نرخ تورم شهری مهرماه، شب گذشته از سوی مرکز آمار ایران ۸ درصد اعلام شد، افزود: بر اساس اعلام این مرکز، رشد اقتصای بدون نفت، نسبت به نفت فزونی یافته زیرا نفت رشد خود را در سال های قبل نشان داده بود.


  وی ادامه داد: در دوره تحریم روزانه یک میلیون بشکه نفت و ٣٠٠ هزار بشکه میعانات صادر می کردیم که اکنون به دو میلیون و ۶٣٨ هزار بشکه رسیده است. نوبخت بیان داشت: افزایش سرمایه گذاری در کشور موجب افزایش اشتغال خواهد شد.


  نوبخت افزود: از دو مسیر به سوی افزایش سرمایه گذاری خواهیم رفت؛ از سویی با اعطای تسهیلات به واحدهای اقتصادی در بخش خصوصی و از سوی دیگر با اعطای تسهیلات به واحدهای بخش دولتی. به گفته وی، ۱۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان به ۲۵ هزار بنگاه بخش خصوصی و ۴۲ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی تخصیص یافته که این دو مسیر سرمایه گذاری را در کشور افزایش داده است.


  وی با اشاره به رشد اقتصادی در فصل چهارم سال گذشته گفت: برای نخستین بار در این فصل سرمایه گذاری رشد مثبت داشت و بخش ساختمان هم با رشد مثبت مواجه شد. رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: متاسفانه برخی ها بلندگوها را بر می دارند و از مردم در خیابان سوال می کنند که آیا شما رشد اقتصادی را حس می کنید و مردم پاسخ می دهند خیر و شب در رسانه عمومی آن را پخش می کنند.


  سخنگوی دولت گفت: رشد اقتصادی را باید در بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات و زیر بخش های آنها بررسی کرد، سال ۹۲ برابر با ۴ میلیون تن تولید گندم داشتیم که هم اکنون به بیش از ۱۰ میلیون تن رسیده، قبلا چهار هزار میلیارد تومان برای خرید گندم می دادیم اما اکنون ۱۱.۵ هزار میلیارد تومان پرداخت می کنیم.


  نوبخت افزود: هم اکنون به ۲۵ هزار واحد اقتصادی برای ادامه فعالیت تسهیلات داده ایم و اشتغال آنها افزایش یافته است؛ هر چند هم اکنون ۸۰ هزار واحد تولیدی داریم که با مشکل مواجه هستند.


  وی همچنین به تخصیص ۸ میلیارد دلار اعتبارات با اجازه مقام معظم رهبری برای جلوگیری از خروج آبهای مرزی از کشور اشاره کرد و گفت: با این کار فعالیت کارخانه سیمان افزایش یافته است، همچنین کارخانه های لوله سازی برای تولید یک‌هزار کیلومتر لوله فعالتر شده اند.


  رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه پیش از اینکه آمارهای مرکز آمار ایران انتشار یابد از نتایج آن بی خبر بودم، گفت: جایگاه مرکز آمار ایران در ارایه آمارهای علمی بسیار بالا و تعیین کننده است.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *