×

واکنش بازارها به پیروزی شینزو آبه در انتخابات پارلمانی ژاپن

 • کد نوشته: 5136
 • ۰۱ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • امروز دوشنبه با قطعی شدن پیروزی شینزو آبه در انتخابات پارلمانی ژاپن و احتمال ادامه سیاست‌های پولی او، بازارهای جهانی از خود رشد نشان دادند، به طوری که در بعضی بازارها از جمله شاخص نیکی ژاپن شاهد ثبت رکورد جدیدی هستیم.

  واکنش بازارها به پیروزی شینزو آبه در انتخابات پارلمانی ژاپن
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، پیروزی شینزو آبه در انتخابات پارلمانی ژاپن روز دوشنبه باعث بالا رفتن بازارهای سهام و نیز دلار شد و این امر باعث شد نگرانی‌ها درباره بحران سیاسی در اسپانیا که منجر به تلاطم در بازار سهام و ارز شد از بین برود.


  قیمت دلار حدود ۴/ درصد نسبت به ین ژاپن افزایش یافت و هر دلار به ۱۱۳.۹۱ ین ژاپن رشد کرد که بالاترین مقدار از ماه جولای به بعد است و حدود ۳/ درصد نسبت به سبد ارزی افزایش یافت. نرخ یورو نیز حدود ۴/ درصد کاهش یافت و به ۱.۱۷۴۲ دلار رسید.


  ایستر رایشلت استراتژیست بازارهای سهام عنوان کرد: « برای من عین روز روشن است که در رابطه بین دلار و یورو، سلطه از آن دلار است».


  بازارهای سهام اروپایی ۳/ درصد رشد داشته‌اند و بورس مادرید در این راستا حدود ۳/ درصد کاهش یافت که این امر در نتیجه برخورد دولت اسپانیا با همه‌پرسی کاتالونیا است.


  شاخص سهام بریتانیا هفته را با ا/ درصد افزایش کار خود را شروع کرد. شاخص داوجونز و S & P 500   حدود ۱/ درصد افزایش داشتند و این در حالی است که شاخص نزدک ۲/ درصد از خود رشد نشان داد.


  شاخص نیکی در ژاپن ۱.۱ درصد رشد کرد و به بالاترین مقدار خود بعد از سال ۱۹۹۶ رسید و شاخص جهانی تمام کشورها یعنی شاخص MSCI به رکورد جدیدی دست یافت.


  پیتر چاتول رئیس مرکز استراتژی نرخ یورو در میزوهو عنوان کرد : «اکنون یک حرکتی از بالا به پایین در جهت افزایش ارقام و داده‌ها وجود دارد که این امر بدین معناست که هر چه ین ژاپن ضعیف‌تر باشد، قیمت اوراق قرضه دولتی ژاپن بیشتر خواهد بود. همچنین اثرات دومینویی نیز بر سایر بازارها خواهد داشت». 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *