گزارش سهم ۱۷ درصدی کارگزار در بیمه زائران اربعین


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس، رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به اینکه برخی فعالان صنعت بیمه عنوان می‌کنند بیمه زائران اربعین برای شرکت بیمه‌گر نه تنها سودآور نیست، که مبلغ ۱۶ هزار تومان حق بیمه برای پوشش سه بیمه‌نامه عمر، حادثه و درمان غیرفنی است و در نهایت بر زیان انباشته بیمه ایران می‌افزاید، اظهار کرد: من از مقدمات بیمه زائران اربعین مطلع هستم، ‌البته متن نهایی قرارداد را هنوز به ما نداده‌اند و در متن قرارداد تغییراتی داده شده که باید به تأیید بیمه مرکزی برسد. 


وی اضافه کرد: قرارداد بیمه امسال زائران اربعین با قرارداد سال گذشته مقایسه و ارزیابی فنی خواهد شد.


ظاهراً سال قبل حق بیمه زائران اربعین ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان و امسال با تعهدات بیشتر به ۱۶ هزار تومان تقلیل پیدا کرده است که رئیس کل بیمه مرکزی پاسخ داد: جزئیات قرارداد هنوز برای ما ارسال نشده، اما نظرمان این است که حق بیمه با توجه به ضریب خسارت پارسال باید تعیین شود. 


وی ادامه داد: اینگونه نیست که شرکت‌های بیمه از این زاویه کاسبی‌ بالایی کنند و یا زیان داشته باشند. 


همتی تصریح کرد: بیمه دانا به عنوان بیمه‌گر سال گذشته مراسم راهپیمایی اربعین از محل پوشش بیمه زائران ضرر نکرد و برایش قرارداد و بیمه‌نامه خوبی بود. 


رئیس کل بیمه مرکزی افزود: تنها بحثی که الان مطرح است بحث حضور کارگزار در قرارداد و سهم ۱۷ درصدی است که آن هم مورد توجه ماست و خواسته‌ایم بیمه ایران در این رابطه گزارش دهد و نظر خود را درباره آن اعلام خواهیم کرد. 


همتی در پاسخ به اینکه می‌گویند انتخاب کارگزار حق بیمه‌گذار یا همان سازمان حج و زیارت است، گفت: بله، اما ما مراقبت می‌کنیم که نرخ‌ها به زیان زوار نباشد و شرکت بیمه‌گر هم متضرر نشود. 


بر اساس این گزارش همتی همچنین در حاشیه مراسم هم‌اندیشی که امروز با خبرنگاران داشت، گفته است: این قرارداد بین دو نهاد دولتی منعقد شده است، ضمن اینکه این قرارداد در راستای پوشش بیمه ای زائرین حسینی است. در این راستا معتقدم در این دست قراردادها که دو طرف دولتی هستند و پوشش ملی محسوب می‌شود وجود کارگزار و پرداخت کارمزد معنا ندارد.


 


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *