×

تسهیلات ۵۰۰هزارمیلیارد ریالی بانک مرکزی به طرح‌های تولید و اشتغال

 • کد نوشته: 5156
 • ۰۲ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از تخصیص ۲۰۰ هزار میلیارد ریال به وام های کوچک و بزرگ، ۲۰۰ هزار میلیارد ریال به ایجاد اشتغال روستایی و مشاغل خانگی و ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای نوسازی خطوط تولید خبر داد.

  تسهیلات ۵۰۰هزارمیلیارد ریالی بانک مرکزی به طرح‌های تولید و اشتغال
 • به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از ملت، «ولی الله سیف» روز گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی حضور یافت و با اعضای این کمیسیون به گفت و گو پرداخت.


  به نوشته تارنمای خانه ملت، سیف یکی از اقدام های امسال بانک مرکزی را تخصیص ۵۰۰ هزار میلیارد ریالی به چند بخش خاص دانست و افزود: با این کار امیدواریم اثر مثبتی در تحرک اقتصادی کشور ایجاد کنیم.


  وی اضافه کرد: یکی از برنامه های جدی که بانک مرکزی باید دنبال کند سر و سامان دادن به موسسه های مالی است.


  رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از همکاری قوه قضاییه برای حل مشکلات موسسه های مالی و اعتباری خبر داد و گفت: قوه قضاییه تلاش می کند دارایی هایی را که از محل اموال مردم تهیه شده است درهر شرایطی برگرداند تا سپرده های مردم پرداخت شود.


  وی تاکید کرد باید به دستگاه قضایی فرصت لازم داده شود و افزود: رییس قوه قضاییه برای حل مشکلات موسسه های مالی و اعتباری دستور جدی داده است.


  رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درباره نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در نشست امروز شرایط اقتصادی کشور بررسی شد و بانک مرکزی با توجه به وظایف ذاتی خود تلاش دارد برای حفظ آرامش اقتصادی کشور با توجه به روند تورم و رشد اقتصادی اقدام کند.


  سیف درباره توقیف برخی حساب های موسسه کاسپین گفت: در پی شکایت برخی سپرده گذاران، چندین حساب توقیف شده بود و اکنون با دستور دستگاه قضایی بخشی از این حساب ها آزاد شده است تا به دنبال آن، پرداخت ها تا کمتر از ۲میلیارد ریال (۲۰۰ میلیون تومان) انجام گیرد.


  یازدهم مرداد ماه امسال رئیس کل بانک مرکزی از نهایی شدن تعیین تکلیف آخرین موسسه های غیرمجاز خبر داد و گفت: با تفاهم های انجام شده بانک های تجارت، آینده و موسسه اعتباری ملل مدیریت دارایی ها و بدهی های موسسه های البرز ایرانیان، افضل توس و وحدت (آرمان) را عهده دار شدند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *