×

صدور ۲۴۰ هزار کد حقیقی و حقوقی در سال ۹۶

 • کد نوشته: 5186
 • ۰۲ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، از رسیدن تعداد کدهای سهامداران به ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار کد خبر داد.

  صدور ۲۴۰ هزار کد حقیقی و حقوقی در سال ۹۶
 •  


  از اول مرداد امسال، ۸ عرضه اولیه در بورس یا فرابورس داشته ایم که آخرین مورد آن هم شرکت فولاد کاوه جنوب کیش بوده است؛ ضمن اینکه تنها ۱۵ درصد از کدهای جدید در عرضه اولیه کاوه حضور داشته اند.


  به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از روابط عمومی سمات، فریبا اخوان گفت: در ۷ ماهه سال ۹۶ تعداد ۲۳۱ هزار کد حقیقی و بیش از ۹ هزار کد حقوقی در بازار سرمایه صادر شده، به طوری که تعداد کدهای بازار سرمایه به رقم ۹ میلیون و ۵۹۸ هزار کد رسیده است.


  وی افزود: تنها در طول سه ماه گذشته بیش از ۱۳۳ هزار کد جدید در بازار سرمایه ایجاد شده است.


  معاون عملیات سمات، در پاسخ به این سوال که چند درصد کدهای جدید وارد عرضه های اولیه شده است، گفت: از اول مرداد امسال، ۸ عرضه اولیه در بورس یا فرابورس داشته ایم که آخرین مورد آن هم شرکت فولاد کاوه جنوب کیش بوده است؛ ضمن اینکه تنها ۱۵ درصد از کدهای جدید در عرضه اولیه کاوه حضور داشته اند.


  به گفته این مقام مسوول، در کل ۱۵۱ هزار کد در این عرضه اولیه مشارکت داشتند.


  اخوان ادامه داد: نکته مهم این است که برخلاف برخی از شایعات، ۲۶ هزار و ۲۵۶ کد جدید در این عرضه اولیه موفق به خرید سهام شرکت فولاد کاوه جنوب کیش شدند و حضور گسترده کدهای جدید در این عرضه اولیه صحت ندارد.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *