×

پرداخت چک ۵۰ میلیون تومانی به خانواده دانش آموزان هرمزگانی

 • کد نوشته: 1343
 • ۲۳ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • معاون وزیر آموزش و پرورش با اعلام بهبودی شرایط کلی مصدومان و خانواده آن‌ها از پرداخت چک ۵۰ میلیون تومانی به عنوان بخشی از دیه دانش‌آموزان هرمزگانی به خانواده آنان خبر داد و این در حالی است که کل مبلغ دیه ۳۰۰ میلیون تومان است.

  پرداخت چک ۵۰ میلیون تومانی به خانواده دانش آموزان هرمزگانی
 • مهدی فیض  اضافه کرد: درحال حاضر ۵۰ میلیون تومان آن در قالب یک چک پرداخت شده است و مابقی هم در سه بخش پرداخت خواهد شد.


  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای مصدومان هم پرونده پزشک قانونی شکل گرفته است تا بعد از تعیین میزان مصدومیت، بیمه دیه آن‌ها را نیز پرداخت کند. 


  رییس سازمان دانش‌آموزی همچنین تاکید کرد: سعی کردیم به تمام خانواده‌ها سرکشی کنیم و نیازهای اولیه خانواده ها که اغلب شان از خانواده های محروم هستند برآورد کنیم که البته هیچکدام از آن‌ها جایگزین خساراتی که به آن‌ها وارد شده، نمی‌شود. 


  فیض اضافه کرد: آموزش و پرورش، وزارت راه و شهرسازی و  پلیس راهنمایی و رانندگی سه گزارش از حادثه ارائه خواهند داد و قضاوت نهایی بر اساس آن‌ها صورت خواهد گرفت. 


  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: تعیین مقصر در تصادفات با پلیس راهنمایی و رانندگی است که پلیس هم در یک اطلاعیه رسمی، راننده خسته و خواب آلود را مقصر اصلی اعلام کرده که از دید قانونی شناسایی مقصر حادثه تمام شده است.


  وی با اشاره به اینکه تعیین مجازات راننده به عهده دادگاه است اضافه کرد: ممکن است افراد دیگری نیز مطرح باشند که در رخداد یا افزایش احتمال حادثه مقصر شناخته شوند که در گزارشات بعدی مشخص می‌شود.


  فیض همچنین درباره شایعه دریافت حق‌السکوت نیز گفت: این اقدام رسانه‌ای هم برای ما و هم خانواده‎‌های دانش‌آموزان هرمزگانی دردناک بود، پدر این دانش‌آموز در فرمانداری شهر میناب حاضر شد و به‌صورت کتبی اعلام کرد که چنین اتفاقی نیفتاده  و تکذبیه این ادعا هم منتشر شده است.


   


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *