×

ایران و چین تفاهم‌نامه ساخت کشتی‌ نفت‌کش امضا کردند

 • کد نوشته: 5196
 • ۰۲ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی جزئیات تفاهم اولیه در ساخت کشتی‌های نفت‌کش با اگزیم بانک چین را تشریح کرد.

  ایران و چین تفاهم‌نامه ساخت کشتی‌ نفت‌کش امضا کردند
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از ایسنا، اسدالله قره‌خانی با اعلام این مطلب گفت: اخیرا براساس دعوتی که شرکت‌های سازنده کشتی‌های اقیانوس پیما در حوزه صنعت نفت داشتند، هماهنگی‌هایی با شرکت ملی نفت‌کش انجام شد و بنده هم به عنوان عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی در این سفر حضور داشتم.


  وی تصریح کرد: بر همین اساس ابتدا به شانگهای سفر داشتیم که از نزدیک با کشتی‌سازی‌ها آن‌ها آشنا شدیم و گزارش‌ پیشرفت‌های ‌آن‌ها از نظر فنی، استاندارد و انطباق با دانش روز ارائه شد، ضمن این که جلساتی هم با بخش ستادی در پکن داشتیم.


  همچنین این عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: در جریان این سفر جلسه‌ای هم با اگزیم بانک چین داشتیم که قول دادند فاینانس تمام کشتی‌ها که بالغ بر ۳۰ کشتی و ظرفیت ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تنی را انجام دهند و تیم‌های فنی نیز در آینده مذاکرات را دنبال کنند.


  نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس اظهار کرد: در جلسه‌ای که با مدیرعامل اگزیم بانک چین داشتیم قرار شد تا کل فاینانس این ۳۰ کشتی را بپذیرند  و زیر دو و نیم درصد و با بازپرداخت ۱۰ ساله که البته دو سال هم تنفس دارند تا مجددا تیم‌های فنی مذاکرات دقیق‌تری را انجام دهند.


  وی افزود: نسبت به استانداردها، مباحث زیست محیطی و سوختی که آن‌ها دارند و همچنین شرایط فاینانس، شرایط سازنده و فاینانسور کاملا مهیا است و حتی صحبتی از مواضع آمریکا، ترامپ و تحریم هم نشد.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *