صنعت قند شیرین تر شد/ معادن فرو ریخت


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” ، براساس اطلاعات دریافتی از گروه پردازش مالی مبنا  درمورد بازدهی ماهانه و تجمعی سهام شرکت های بورس و فرابورس تا پایان مهر ۱۳۹۶ به شرح زیر می‌باشد.


براساس این گزارش بیشترین بازدهی در نیمه نخست سال ۹۶ را شرکت پرمیت (سپرمی)  با ۱۱۷۲ درصد بازدهی و آرین توسکا (وآتوس) با ۷۲۰درصد بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند.. همچنین  صنعت قند و شکر با میانگین بازدهی ۵/۶۸ درصد و پیمانکاری صنعتی با میانگین بازدهی ۸/۵۰درصد صنایع پر بازده بوده‌اند.


کمترین بازدهی در نیمه نخست سال ۹۶ را شرکت اعتباری توسعه (توسعه) با ۷/۴۷ – درصد و بیمه آرمان (آرمان) با ۹/۴۳ –درصد بازدهی به خود اختصاص و صنعت استخراج نفت, گاز جز اکتشاف با میانگین بازدهی ۲/۳۱ – درصد و استخراج سایر معادن با میانگین بازدهی -۲۵/۲  درصد نیز جزو صنایع کم بازده بوده‌اند.


همچنین در مهرماه دو شرکت کشتیرانی آریا (حاریا) با ۹/۸۷ درصد  و آرین توسکا (وآتوس) با ۲/۸۶ درصد و دو و صنعت اطلاعات و ارتباطات با میاگین بازدهی ۲/۱۳ درصد و مخابرات با میانگین بازدهی ۸/۷درصد  بالاترین سود را محقق کردند.


دو شرکت  شرکت بسته بندی ایران (فبیرا)  با بازدهی ۳۲ – درصد و فارسیت درود(سفارود) با بازدهی ۷/۲۸-  درصد و ود صنعت صنعت محصوالت چوبی با میانگین بازدهی ۲/۱۳ –درصد و چاپ با میانگین بازدهی ۵/۸- درصد بدترین سهام و صنایع شناخته شدند.


در مجموع در دوره مهر ماه ۱۹۷ شرکت بازدهی مثبت,۳۴۲ شرکت بازدهی منفی داشتند و ۴۱ نماد متوقف بوده‌اند. همچنین بر مبنای بازدهی بدون ریسک با نرخ ۶/ ۱۱ درصد (سالانه۲۰ درصد )تعداد ۲۴۵ شرکت بیش از درصد بازدهی بدون ریسک, در سال ۹۶ بازدهی کسب نموده اند.


فایل کامل را میتوانید دانلود کنید.


 


دانلود فایل


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *