نمادهای متوقف بورسی وفرابورسی را بشناسید


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” یکی از نگرانی‌های سهامداران و کارشناسان در بازار سرمایه، دوره‌ توقف نماد معاملاتی شرکت‌ها برای مدتی نامعلوم و ابهام فراوان از بابت زمان بازگشایی آنها است. در حالی که پدیده‌ای به نام توقف نماد معاملاتی به صورت طولانی مدت در بازارهای سرمایه دنیا وجود ندارد.


اما  بازار سهام ایران با وجود توسعه همه جانبه و تلاش مستمر برای ارتقاء زیر ساخت ها در تمامی ارکان بازار سرمایه، هنوز برای تغییر در رویه اجرایی توقف نماد معاملاتی شرکت‌ها اقدام مثبتی رخ نداده است، سعید محمد علیزاده مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس درمورد رویه اجرایی توقف نمادها گفت: اصلاحات صورت گرفته بر روی دستورالعمل های پذیرش، افشا و معاملات بورس و فرابورس چند روز پیش به بورس تهران و فرابورس ابلاغ شد، لکن زمان اجرایی شدن آن متعاقبا به بورس ها اعلام خواهد است.


بر اساس این گزارش تاکنون ۵۴ شرکت بورس و فرابورس تا تاریخ اول آبان متوقف که از میان آن ۸ نماد از سال گذشته متوقف بوده و تاکنون اقدامی برای بازگشایی این شرکت‌ها نشده است.


 نماد بانک صادرات ( وبصادر) قدیمی ترین نماد متوقف شده در این لیست که از تاریخ ۲۹ تیر سال گذشته تاکنون بسته است. بعد از آن شرکت تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی (شمواد)  که در تاریخ ۱۳ مرداد سال ۹۵ نیز متوقف شده است.


در زیر لیست تمامی شرکت های متوقف قابل مشاهده می باشد.


1


2


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *