×

از موزه لوور پاریس تا تالار حافظ تهران

 • کد نوشته: 5225
 • ۰۲ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • لوگوی اصلی بورس تهران برگرفته از یک نشان برنجی قدیمی است که در حال حاضر در موزه لوور پاریس نگهداری می شود و این نشان که در سال های اولیه فعالیت بورس در ایران به ثبت روزنامه رسمی رسیده، در حال حاضر لوگوی شرکت بورس اوراق بهادار تهران است.

  از موزه لوور پاریس تا تالار حافظ تهران
 •  


  به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران پیشنهاد داد که لوگوی اصلی این شرکت که هم اکنون در موزه لوور پاریس نگهداری می‌شود و به لحاظ تاریخی بیانگر بهره وری اقتصادی در ایران بوده است، از سوی این موزه به یکی از موزه های ایران اهدا یا برای چند سال قرض داده شود.


  سید روح الله حسینی مقدم در آستانه مراسم پنجاه سالگی بازار سرمایه گفت: لوگوی شرکت بورس اوراق بهادار تهران برگرفته از یک نشان برنجی مربوط به دوره هخامنشایان است که در استان لرستان کشف شده است.


   


   وی افزود: در این لوگو چهار انسان دست در دست یکدیگر (اتحاد و همکاری) در درون دایره‌ای قرار دارند که نشانگر جهان است؛ جهانی که بر اساس افسانه‌های قدیمی ایران بر روی شاخ دو گاو قرار دارد؛ که خود نشانه ثروت و بهره‌وری هستند.


  حسینی مقدم خاطرنشان کرد: لوگوی اصلی بورس تهران برگرفته از یک نشان برنجی قدیمی است که در حال حاضر در موزه لوور پاریس نگهداری می شود و این نشان که در سال های اولیه فعالیت بورس در ایران به ثبت روزنامه رسمی رسیده، در حال حاضر لوگوی شرکت بورس اوراق بهادار تهران است.


  وی افزود: در آستانه پنجاه سالگی بورس به نظر می رسد که می توان در سایه تعاملات فرهنگی میان کشورها و مراکز فرهنگی و از جمله موزه ها درخواست کرد که این نشان سنتی اقتصادی ایران که بیانگر چرخ اقتصاد و بهره وری اقتصادی است از سوی موزه لوور پاریس به یکی از موزه های ایران اهدا شود یا برای چند سال قرض داده شود.


  معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران اظهار داشت: این نشان، برای بسیاری از فعالان اقتصادی و فعالان بازار سرمایه کشور نوستالژیک است و در این رویداد مهم ، بودن آن بسیار مناسب ارزیابی می شود .


  خاطر نشان می شود: برگزاری مراسم پنجاه سالگی فعالیت بازار سرمایه در ایران” به همت سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر نهادهای تحت نظارت در حال پیگیری است.


  ثبت لوگو


   


  منبع: سنا


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *